یک سفینه فضایی در ایالت کالیفرنیای آمریکا منفجر شد و کمک خلبان آن جانش را از دست داد.

کمک‌خلبان یک سفینه فضایی متعلق به شرکت «ویرجین گلتیک» که روز جمعه در ایالت کالیفرنیای آمریکا سقوط کرد جانش را از دست داد. گزارش‌ها حاکی است خلبان این سفینه فضایی توریستی هم به شدت زخمی شده است.

این سفینه در حال انجام یک پرواز آزمایشی با سرنشین بود که به علت آنچه شرکت ویرجین گلتیک آن را «مشکلات جدی» عنوان کرد سقوط کرد. در این پرواز آزمایشی، یک هواپیمای جت با نام شوالیه سفید - ۲، سفینه را به ارتفاع خیلی زیاد برد و‌‌ رها کرد.

شوالیه سفید - ۲ یک جت چهار موتوره سفید رنگ است و سفینه مدارگرد که سفینه فضایی شماره ۲ نام گرفته، در زیر بال‌های آن بسته می‌شود. سفینه فضایی سپس در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سفینه مادر جدا می‌شود و با کمک موتور دوگانه سوز خود تا ارتفاع ۶۲ مایلی(یکصد کیلومتری) صعود می‌کند.

طبق آنچه مدیران شرکت گفته‌اند جت حامل سفینه به سلامت فرود آمده و با مشکل خاصی مواجه نشده است. شاهدان عینی می‌گویند که سفینه اندکی بعد از آنکه هواپیما آن را رها کرده منفجر شده است.

هفته گذشته نیز یک موشک حامل کپسول فضایی " سیگنوس " که قرار بود بیش از ۲ تن بار را به ایستگاه فضایی بین المللی برساند، در لحظه پرتاب از پایگاه فضایی " والوپس " در سواحل اقیانوس اطلس در آمریکا منفجر شد.