رئیس پلیس فلوجه عراق از کشته شدن مرد شماره دو گروه تروریستی داعش در جنوب الانبار خبر داد.

به گزارش السومریه نیوز، " فیصل الزوبعی " رئیس پلیس منطقه فلوجه روزگذشته در سخنانی از کشته شدن مردم شماره دو گروه تروریستی داعش در جنوب الانبار خبر داد.

این مقام امنیتی خاطر نشان کرد که نیروهای امنیتی عراقی با هماهنگی عشایر توانستند عملیاتی در اطراف منطقه عامریه در فلوجه انجام دهند که در پی آن شماری از تروریستهای داعش از جمله " صلاح الزوبعی " مرد شماره دو این گروه، بعد از " ابوبکر البغدادی " به هلاکت رسید.

خبر دیگر از عراق اینکه، پایگاه خبری المسله به نقل از فرماندهی عملیات دجله روزگذشته سه شنبه نوشت که ۵ تن از سرکرده های صف اول گروه تروریستی داعش از پای در آمدند.

" عبدالامیر الزیدی " فرمانده عملیات دجله در این باره اعلام کرده است که نیروهای امنیتی از پلیس و ارتش با حمایت مردمی توانستند طی دو هفته گذشته سلسله عملیات هایی را در مناطقی در شمال مقدادیه در ۳۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه و حوض المنصوریه واقع در ۴۰ کیلومتری شرق بعقوبه انجام دهند که در نهایت طی این عملیات ۵ تن از سرکرده های گروه تروریستی داعش که سه تن از آنان غیر عرب بودند و یک تن دیگر عرب زبان و نفر دیگر عراقی بود، از پای در آمدند.

در همین حال دستگاه جاسوسی آلمان خبر داده است که تروریستهای داعش با وجود حملات هوایی ائتلاف بین المللی(به اصطلاح ضد داعش) در آینده ای نزدیک خواهند توانست به استان الانبار حمله کنند.

کارشناسان و تحلیلگران با اشاره به این خبر این سوال را مطرح می کنند که آیا ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش با آن همه امکانات نظامی حقیقتا نمی تواند از پس یک گروه تروریستی برآید؟ در پاسخ به این سوال کارشناسان می گویند: بی هیچ شک و تردیدی کشورهایی که ائتلاف نظامی برای مبارزه و مقابله با داعش تشکیل داده اند می توانند این گروه را در سوریه و عراق از پای در آمدند اما موضوع این است که این گروههای تروریستی دست پرورده خود همین کشورها هستند و بلکه این ائتلاف بین المللی با هدف حفظ منافع خودش در عراق و از بین بردن نظام سوریه تشکیل شده است کما اینکه شاهدیم هنوز یک هفته از تشکیل این ائتلاف نگذشته بود که مواضع ارتش سوریه و پالایشگاههای نفتی این کشور که تحت تسلط تروریستهای داعش هم نبود، مورد هدف قرار گرفت و بمباران شد!