مردم بحرین در حمایت از روحانی برجسته شیعه در این کشور که خانه وی از جانب عوامل رژیم آل‎خلیفه مورد حمله قرار گرفت، تظاهرات اعتراض‎آمیز خود را گسترش داده‎اند.

تظاهرکنندگان که اعتراض خود علیه این اقدام رژیم آل‎خلیفه را از روز گذشته آغاز کردند، با در دست داشتن تصاویر شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته شیعه، در روستای ابو سعیبه در غرب منامه پایتخت این کشور همبستگی خود را با وی اعلام کردند.

نیروهای بحرینی روز گذشته به خانه شیخ عیسی قاسم در روستای الدراز حمله کرده و خانه وی را مورد تفتیش و جستجو قرار دادند.

اعضای خانواده شیخ عیسی از جمله زنان و کودکان در زمان یورش نیروهای رژیم آل‎خلیفه در منزل حضور داشتند ولی خود ایشان در زمان حمله در منزل نبودند.

شیخ عیسی قاسم که در سال ۱۹۳۷ متولد شده اغلب به عنوان رهبر معنوی حزب اصلی مخالف در بحرین موسوم به «جامعه اسلامی و ملی الوفاق» شناخته می‎شود.

قیام مردمی در بحرین از اواسط فوریه ۲۰۱۱ و با الهام گرفتن از انقلاب‌های مردمی در تونس و مصر که در نهایت به سرنگونی دیکتاتورها در آن کشورها انجامید، آغاز شد.

از زمان آغاز قیام مردمی در بحرین، مردم این کشور در اعتراض به رژیم آل‎خلیفه همواره تظاهرات گسترده‎ای را برگزار کرده‎اند.

دولت بحرین که میزبان ناوگان پنجم دریایی امریکاست فورا سرکوب بی‎رحمانه معترضان را آغاز کرد و از کشورهای عربی همسایه خود خواست تا تحت فرماندهی عربستان سعودی، نیروهایی را برای کمک به سرکوب مردم بحرین به این کشور اعزام کنند.

در جریان سرکوب معترضان در بحرین، ده‌ها تن کشته شده و همچنین نیروهای امنیتی صدها نفر از جمله پزشکان و پرستاران را به دلیل درمان انقلابیون زخمی دستگیر کرده‌اند.

مردم بحرین می‌گویند، تا زمانی که مطالبات‌شان مبنی بر تشکیل یک دولت دموکراتیک و منتخب بر آورده نشود، به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.