رییس شورای دادگاه های عمومی در شهر عین العرب(کوبانی) سوریه از بروز بیماری های پوستی و عوارض داخلی غیر طبیعی در منطقه، بعد از استفاده عناصر داعش از سلاح شیمیایی و میکروبی خبر داد.

به گزارش مسلم پرس، فرحان حاج عیسی روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با شبکه العالم تاکید کرد، نیروهای مردمی دفاع کُرد هیچ بیانیه ای در این خصوص صادر نکرده اند؛ اما موارد متعددی از حالات غیرطبیعی و خاص در منطقه روی داده که به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد، مبارزان و شهروندان کُرد در مناطقی که این سموم منتشر شده به زخم های پوستی، ناراحتی های گوارشی و سوزش چشم دچار شده اند.

حاج عیسی افزود: این بیماریها توسط یک کمیته ویژه پزشکی در حال بررسی است و بعد از ارایه گزارش توسط این کمیته نتایج به اطلاع عموم خواهد رسید.

رییس شورای دادگاه های عمومی شهر کوبانی گفت: بعضی از مجروحان درمان شده اند و ضمن بررسی توسط کمیته پزشکی، آزمایشگاه ها نیز از آنها نمونه گرفته اند تا موادی که باعثبروز این حالت ها شده شناسایی شود.

فرحان حاج عیسی افزود: داعش گروهی تروریستی است که کارش سر بریدن و کشتار بیگناهان است و استفاده از این مواد توسط آنها دور از انتظار نیست.

گفتنی است مبارزان کُرد در شهر عین العرب(کوبانی) سوریه گروه تروریستی داعش را به استفاده از سلاح شیمیایی و میکروبی در جریان جنگ شهری در این منطقه متهم کرده اند.

نشریه اشپیگل آلمان به نقل از شاهدان عینی نوشت: بسیاری از ساکنان عین العرب که در شهر مانده اند سه شنبه شب دچار حالت غش و تنگی نفس شدند و بعضی دیگر نیز احساس سوزش در پوست خود داشتند و آبریزش چشم و تورم لب ها را نیز تجربه کردند.

یک منبع محلی در شهر عین العرب اعلام کرد که قربانیان به یک بیمارستان ترکیه ای در شهر سوروج در جوار مرزهای مشترک سوریه و ترکیه منتقل خواهند شد.