وزارت دفاع آمریکا از شروع حمله نظامی آمریکا و متحدانش به مواضع داعش در سوریه خبر داد.

آدمیرال جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: حملات هوایی علیه اهداف داعش در سوریه آغاز شده است و طی آن شش جنگنده، بمب‌افکن و موشک‌های تامهاوک مورد استفاده قرار گرفتند.

وی گفت: تصمیم‌گیری برای انجام چنین حملاتی توسط فرماندهی مرکزی آمریکا و براساس مجوز فرمانده کل قوا اتخاذ شد. ما جزئیات بیشتری از این حمله در فرصت‌های آینده اعلام خواهیم کرد.

براساس گزارش شبکه خبری ان بی سی، ارتش آمریکا در نظر دارد ۲۰ هدف در سوریه از جمله مراکز آموزشی، پایگاه‌های تجهیز و اعزام نیرو توسط داعش در سوریه را مورد هدف قرار دهد.

یک مقام آمریکایی به شبکه خبری ای بی سی گفت: در این حمله هوایی ۲۰ نقطه در داخل و اطراف شهر رقه هدف قرار گرفت. موشک‌های تامهاوک از یک کشتی در دریای سرخ به هدف‌های مذکور شلیک شدند.

به گفته " جاناتان کارل "، سخنگوی کاخ سفید پنج کشور عربی در اولین دور حملات در سوریه مشارکت داشتند که شامل اردن، عربستان سعودی، بحرین، قطر و امارات هستند.

پیش از این چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا تایید کرده بود که فرماندهی مرکزی آمریکا در نظر دارد اقدامات هدفمندی علیه پناهگاه‌های امن داعش در سوریه انجام دهد که این اقدامات شامل حمله به زیرساخت‌های این گروه می‌شود.

آمریکا همچنین در نظر دارد که پنج هزار عضو مخالفان سوریه را آموزش داده و برای مبارزه با شبه‌نظامیان داعش تجهیز کند. به اصطلاح مخالفان میانه‌روی سوریه از سوی آمریکا قدرت مشروع در این کشور شمرده می‌شوند.

به گفته هاگل بیش از۴۰ کشور گفته‌اند که در حملات علیه داعش شرکت می‌کنند و بیش از ۳۰ کشور نیز پشتیبانی نظامی خود را اعلام کردند.