یک نهاد غیر دولتی مستقر در شهر ژنو در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: در پی ادامه یورش اسرائیل به نوار غزه بیش از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی زخمی شده اند که در این بین بیش از ۱۰۰۰ نفر با معلولیت روبرو هستند.

موسسه حقوق بشری " یورومد " مستقر در شهر ژنو ضمن اشاره به ادامه حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه تاکید کرد: از آغاز یورش اسرائیل به غزه تاکنون بیش از ۳۰۰۰ کودک زخمی شده اند که بیش از یک سوم این کودکان از معلولیت های دائمی رنج می برند.
بر اساس این گزارش، موسسه یورومد در ادامه اسرائیل را به " نقض آشکار " حقوق بشر علیه ساکنان غیر نظامی نوار غزه متهم کرده و خواستار پایان یافتن جنایات اسرائیل علیه بشریت شده است.
از ۷ جولای تاکنون ارتش اسرائیل تجاوز گسترده ای را به نوار غزه آغاز کرده و هدف اصلی خود را از این اقدام متوقف کردن حملات موشکی از سرزمین های فلسطینی اعلام کرده است.
بر اساس آمارهای وزارت بهداشت فلسطین تاکنون حداقل ۲۱۳۳ فلسطینی که اکثر آنها غیر نظامی هستند در این مدت به شهادت رسیده اند. بیش از ۱۱ هزار نفر نیز در این مدت زخمی شده اند.
در این مدت ۶۴ نظامی اسرائیلی نیز کشته اند. ۴ غیر نظامی اسرائیلی نیز بر اثر حملات موشکی به هلاکت رسیده اند. ارتش اسرائیل در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی نیز به مدت ۳ هفته به نوار غزه حمله کرد که در پی آن حملات نیز حداقل ۱۵۰۰ فلسطینی کشته شدند.