مسلمانان جهان تهاجم اخیر رژیم اسرائیل به سوریه که با هدف حمایت از گروه‎های شبه‎نظامی تحت حمایت خارج در این کشور انجام شد را محکوم کرده‎اند.

بر اساس این گزارش، هزاران تن از مردم مسلمان سراسر جهان روز جمعه با برگزاری تظاهراتی اعتراض‎آمیز، شعارهایی را علیه رژیم اسرائیل سر دادند.

تظاهرکنندگان همچنین با به آتش کشیدن پرچم رژیم اسرائیل، خواستار اقدام جهانیان علیه تهاجمات این رژیم به خاک سوریه شدند.

صدها تن از مسلمانان ساکن کشمیر تحت کنترل هند، تصاویر باراک اوباما رئیس‎جمهور امریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‎وزیر رژیم اسرائیل را در شهر سریناگار پایتخت تابستانی کشمیر، به آتش کشیدند.

مسلمانان معترض کشمیری همچنین دخالت‎های امریکا و اسرائیل را در امور داخلی سوریه محکوم کردند.

معترضان اعلام کردند که سازمان سیا و موساد به عنوان سرویس‎های اطلاعاتی امریکا و اسرائیل، آتش نفاق و درگیری‎های فرقه‎ای را میان مسلمانان کشورهای سوریه، عراق، سومالی و افغانستان روشن کرده‎اند.

مسلمانان در قاهره پایتخت مصر نیز با برگزاری تظاهراتی مشابه، اسرائیل را به عنوان دشمن اصلی جهان اسلام معرفی کردند.

مسلمانان مصری در حالی که پرچم رژیم اسرائیل را به آتش کشیدند؛ شعارهایی ضد اسرائیلی سر دادند که از آن جمله می‎توان به شعار «مرگ بر اسرائیل و عواملش» اشاره کرد.

هزاران تن از ایرانی‎ها نیز روز گذشته پس از انجام مراسم نماز جمعه در تهران و دیگر شهرهای این کشور، با آمدن به خیابان‎ها از سازمان‎های بین‎المللی خواستند تا علیه حملات رژیم اسرائیل به خاک سوریه، اقدام کنند.

ایرانی‎ها همچنین اهانت به امکان مقدس مذهبی را از جانب گروه‎های شبه‎نظامی در سوریه، محکوم کردند.

تلویزیون دولتی سوریه روز یکشنبه گذشته اعلام کرد، رژیم اسرائیل مرکز تحقیقاتی جمرایا واقع در شمال غرب دمشق پایتخت این کشور را هدف حمله قرار داده است.

مرکز تحقیقاتی جمرایا در ماه ژانویه نیز از جانب جنگنده‎های رژیم اسرائیل هدف حمله قرار گرفته بود.

حمله روز یکشنبه رژیم اسرائیل به این مرکز تحقیقاتی در سوریه، اندکی پس از آن اتفاق افتاد که تل‎آویو حمله دیگری از جانب جنگنده‎های رژیم مذکور به خاک سوریه را که روز جمعه انجام شده بود، مورد تایید قرار داد.

کشور سوریه از مارس ۲۰۱۱ میلادی صحنه خشونت و ناآرامی است.

بسیاری از مردم سوریه از جمله شمار زیادی از نیروهای امنیتی این کشور در خشونت‎ها جان خود را از دست داده‎اند.