نهمین گردهمایی مدیران مراکز اسلامی آمریکای لاتین و منطقه کارائیب، از دیروز، در شهر «جورج تاون» پایتخت جمهوری گویان آغاز به کار کرد.


به گزارش مسلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «ISESCO»، نهمین گردهمایی مدیران مراکز اسلامی آمریکای لاتین و منطقه کارائیب با مشارکت وزارت اوقاف و امور اسلامی کویت، سازمان اسلامی آمریکای لاتین و کارائیب و سازمان آموزش، علوم و فرهنگ اسلامی دیروز در جورج‌تاون شروع شد و تا چهارشنبه، ۲۳ بهمن‌ماه، ادامه دارد.

مراسم افتتاحیه این گردهمایی اسلامی با سخنرانی «دونالد راموتار»، رئیس‌جمهور گویان، آغاز شد که کشورش به‌تازگی به عضویت سازمان آموزش، علوم و فرهنگ اسلامی(آیسسکو) درآمده است.

در نهمین گردهمایی مدیران موسسات اسلامی، نمایندگانی از کشورهای آرژانتین، گویان، اکوادر، مکزیک، پرو، ونزوئلا، شیلی، پورتوریکو، کلمبیا، کاستاریکا، جاماییکا، ترینیداد و توباگو، باربادوس، جزایر ویرژ و جزایر آنتیگوا و باربودا حضور دارند.

همچنین نمایندگان وزارت اوقاف و امور اسلامی کویت، سازمان همکاری اسلامی و بانک توسعه اسلامی نیز در این گردهمایی شرکت می‌کنند.

بررسی راه‌های تقویت گفت‌وگوی بین‌ادیان در آمریکای لاتین و منطقه کارائیب، ایجاد ارتباط مداوم میان مراکز اسلامی کشورهای حاضر در این نشست و نیز اجرای استراتژی فعالیت‌های فرهنگی اسلامی در خارج از مرزهای اسلامی از مهم‌ترین موضوعاتی است که مورد بحثو بررسی قرار خواهد گرفت.

در حاشیه این گردهمایی، نشستی با عنوان «گفت‌وگوی بین‌ادیان و ایجاد نظم نوین جهانی» با حضور عبدالعزیز عثمان التویجری، مدیرکل آیسسکو، برگزار خواهد شد.