رئیس مرکز بین المللی قدس ضمن هشدار درباره تشدید عملیات هتک حرمت رواق های مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها و تسلط روزافزون آنها بر این مکان مقدس، از سکوت کشورهای عربی و مسلمان در قبال این فاجعه انتقاد کرد.

" حسن خاطر " اظهار داشت: صهیونیست ها هتک حرمت رواق متبرک مسجدالاقصی را همچنان ادامه می دهند؛ درحال حاضر رقابت شدیدی میان بیش از۲۰ سازمان و موسسۀ تندروی صهیونیستی از جمله " صندوق ندبه " شکل گرفته است که همگی برای تغییر ماهیت مسجدالاقصی می کوشند.

رئیس مرکز بین المللی قدس، ضمن اشاره به اینکه اخیرا علاوه بر مناسبت های دینی، صهیونیست ها در مناسبت های سیاسی نیز به مسجد الاقصی حمله می کنند، افزود: اخیرا صهیونیست ها به بهانه چهل و ششمین سالگرد وحدت قدس(اورشلیم) به این مسجد حمله کردند.

" خاطر " ادامه داد: چیزی که موجب تشویق اشغالگران می شود موضع بی تفاوت کشورهای عرب و مسلمان است که به منزله چراغ سبزی برای ادامه تجاوز به مسجدالاقصی به شمار می رود؛ اشغالگران هم در دهه های پیشین از این موقعیت سوء استفاده کردند زیرا مسجدالاقصی جزئی از عقیده مسلمانان است و مختص به فلسطینی ها نیست.

رئیس مرکز بین المللی قدس همچنین خاطرنشان کرد: یک مساله بسیار مهم وجود دارد و آن توسعه طلبی بسیار سریع و خطرناک تسلط اشغالگران در مسجدالاقصی و بیت المقدس است، به طوری که صهیونیست ها طی چند ماه اخیر موفق شده اند خود را به عنوان " شریک " مسلمانان در مسجدالاقصی تحمیل کنند و اغلب ایام هفته - به جز پنجشنبه و جمعه - کنترل مسجد و عبور و مرور شهرک نشینان قبل از نماز ظهر و مابین نماز ظهر و عصر را به دست بگیرند.