عوامل ناشناس، با حمله به مسجد شهر «پونتارلیه» فرانسه، شعارهایی موهن به اسلام روی درب آن نوشتند.


به گزارشمسلم پرس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «لوموند»، عوامل ناشناس ضمن حمله به مسجد شهر پونتارلیه، تصاویر صلیب شکسته را روی درب آن حک کرده و شعارهایی علیه اسلام و مسلمانان روی درب این مکان عبادی نوشته بودند.
مسلمانانی که برای اقامه نماز ضبح به مسجد رفته بودند پس از مشاهده تصاویر و شعارهای موهن، به نیروهای امنیتی فرانسوی اطلاع دادند و تحقیقات برای شناسایی عوامل این اقدام موهن آغاز شد.
«طاهر بلحاج»، رئیس اتحادیه منطقه‌ای مسجد بزرگ پاریس، ضمن محکوم کردن این اقدام گفت: این اقدام، توهین به اسلام و مسلمانان است و از روحیه اسلام‌ستیزی برخی افراد ناآگاه نشئت می‌گیرد. متاسفانه فضای اسلام‌هراسی بر جامعه فرانسه حاکم شده است.
وی افزود: چنین اقداماتی به همزیستی مسالمت‌آمیز بین شهروندان ضربه می‌زند؛ طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش اقدامات ضداسلامی در کشورمان هستیم و علیرغم علاقه‌ای که به ارزش‌های جامعه فرانسه داریم، از بروز چنین حوادثی ابراز نگرانی می‌کنیم.
ماه گذشته میلادی نیز، یکی از مساجد ناحیه «بزانسون» فرانسه مورد حمله عوامل اسلام‌ستیز قرار گرفته و سر حیوانات حرام‌گوشت در مقابل درب این مکان عبادی رها شده بود. همچنین، اوایل سال ۲۰۱۳ نیز مسجد «سنت» و «الفتح» بزانسون مورد هتک رحمت قرار گرفته بودند.