نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی پیش از ظهر امروز(سه شنبه) از طریق دروازه های باب المغاربه و باب السلسله به مسجد الاقصی یورش بردند و پس از حمله به گروهی از نمازگزاران مسلمان فلسطینی، دو تن از آنان را بازداشت کردند.

یک شاهد عینی از محل درگیری خبر داد که گروهی از نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به صورتی غافلگیرکننده از دروازه های باب السلسله و باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش بردند و به نمازگزاران مسلمان فلسطینی که در مقابل مسجد القبلی حضور داشتند، با اسپری(افشانه) گاز فلفل حمله ور شدند و آن ها را با خشونت به روی زمین کشاندند.

در این حمله شماری از نمازگزاران دچار حالت خفگی و شماری نیز دچار کوفتگی شدند.
این شاهد عینی همچنین تاکید کرد که نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی دو تن از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند و یکی از جوانان را که مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته بود برای درمان به درمانگاه داخل مسجد الاقصی منتقل کردند.
منابع رسانه ای نام بازداشت شدگان را جمیل العباسی و سعید ابوجمل اعلام و تاکید کردند که در این حمله دستکم ۸ تن بر اثر اصابت شوکر و باتوم یا استنشاق گاز فلفل به درمانگاه منتقل شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین از ورود زنان و فلسطینی های دارای سن کمتر از ۵۰ سال به مسجد الاقصی جلوگیری می کنند و این کار صهیونیست ها موجی از خشم و نفرت را در میان هزاران فلسطینی که برای ورود به مسجد الاقصی پشت دروازه الاسباط تجمع کرده اند، برانگیخت.
گفتنی است که این واکنش ها پس از آن صورت گرفت که ۵۰ شهرک نشین صهیونیست با پشتیبانی نظامیان رژیم صهیونیستی حرمت مسجد الاقصی را شکسته و وارد آن شدند.

صهیونیست های افراطی امروز با صدور فراخوانی خواهان یورش فراگیر به مسجدالاقصی شده بودند و در مقابل علما و شخصیت های فلسطینی نیز اهالی بیت المقدس را به حضور گسترده در این مکان و جلوگیری از هرگونه تعرض به مسجد الاقصی، دعوت کردند.