یک تحلیل‌گر سیاسی نسبت به برنامه جهانی صهیونیست‌ها برای قطعه قطعه کردن کشورهای اسلامی به بخش‌های کوچک با هدف برتری‌جویی امریکا و اسرائیل هشدار داده است.

جهانگیر محمد، مدیر مرکز امور مسلمانان اظهار داشت، «بخشی از این برنامه تنزل کشورهای اسلامی به بخش‌های کوچک قومی و یا دولت‌های فرقه‌ای است تا آن‌ها را ناتوان کند؛ بنابراین در این صورت آن‌ها نمی‌توانند با سلطه‌جوی‌های امریکا و اسرائیل به مقابله برخیزند.»

این تحلیل‌گر تصریح کرد، برنامه واشنگتن و تل‌آویو بر «قطعه قطعه کردن و کوچک کردن و تجزیه کشورهای اسلامی» متمرکز شده است؛ همان‌گونه که در عراق، لبنان، سوریه و سودان در حال رخ دادن است.

جهانگیر محمد تاکید کرد که امریکا و اسرائیل در راه اجرای این سناریو از یاری برخی حکام خاورمیانه «که در این بازی پیاده شطرنج هستند» بهره می‌برند.

مدیر مرکز امور مسلمانان از جهان اسلام خواست تا ریشه‌های تنفری که صهیونیسم در میان گروه‌های اسلامی کاشته است را از خود دور کنند و اظهار داشت، «یک جهان اسلام تقسیم به به قطعات کوچک ناتوان و بی‌قدرت است؛ در این صورت کشته خواهیم شد، سلاخی خواهیم شد.»

برپایه این گزارش، افراط‌گرایی و خشونت یکی از چالش‌های عمده‌ای است که کشورهای اسلامی چون پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، یمن و دیگر کشورهای خاورمیانه با آن مواجه شده‌اند به طوری که روزانه این کشورها صحنه عملیات‌های تروریستی مرگبار شده است.

در ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی(۲۷ آذر) مجمع عمومی سازمان ملل به پیشنهاد دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران با عنوان جهان علیه خشونت و افراط‌گرایی رای داد؛ در این مصوبه از تمامی ملت‌ها در سرتاسر جهان خواسته شده است تا خشونت و افراط‌گرایی را محکوم و تقبیح کنند.