نیروهای امنیتی در بحرین با حمله به یک مکان مذهبی دیگر حرم یکی از صحابه پیامبر را ویران کرده‌اند.

نیروهای رژیم آل خلیفه با حمله به قبر صعصه بن صوحان العبدی از صحابه حضرت محمد(ص)، پیامبر اسلام در روستای عسکر در جنوب شرق بحرین آن را ویران کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها به ساختمان این مقبره آسیب رسیده است و اشیای قیمتی موجود در این مکان به سرقت رفته است. نیروهای رژیم آل خلیفه از زمان آغاز خیزش مردمی در این کشور از سال ۲۰۱۱ تاکنون به ۳۸ مکان مذهبی یورش برده‌اند.

جامعه اسلامی ملی الوفاق، اصلی‌ترین گروه مخالف در بحرین با محکوم کردن این اقدام رژیم بحرین می‌گوید حمله به اماکن مذهبی از دشمنی مقام‌های بحرینی با مردم حکایت می‌کند.

نیروهای امنیتی بحرین پیش از این متولی این مقبره را تهدید کرده و گفته بودند در صورتی که وی در این مکان مقدس حضور یابد پایش را قطع می‌کنند.

هزاران معترض دموکراسی‌خواه در بحرین از اواسط فوریه ۲۰۱۱ با برگزاری تظاهرات‌های متعدد در خیابان‌های این کشور از خاندان سلطنتی آل خلیفه می‌خواهند از قدرت کناره گیری کند.

نیروهای اعزامی از عربستان سعودی و امارات متحده عربی ۱۴ مارس ۲۰۱۱ به منظور کمک به دولت بحرین برای سرکوب معترضان صلح‌جو به این کشور حاشیه خلیج فارس وارد شدند.

به گفته منابع محلی از زمان آغاز خیزش‌ مردمی در بحرین تاکنون ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دیگر نیز دستگیر شده‌اند.

طبق اعلام سازمان پزشکان مدافع حقوق بشر، پزشکان و پرستاران بحرینی به علت این که «مدارکی از جنایات مقام‌ها، نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش بحرین» در زمینه سرکوب معترضان ضد دولتی در اختیار دارند بازداشت، شکنجه یا ناپدید شده‌اند.