یک روزنامه آلمانی در گزارشی از وحشت صهیونیست ها درباره وقوع انتفاضه دیگری در فلسطین و ناتوانی آن ها در مقابله با فرم های جدید مقاومت فلسطینیان خبر داد. روزنامه "زوددویچه سایتونگ" در مطلبی نوشت: پرتاب سنگ و قوطی از طرف فلسطینیان اقدامی معمولی و جزو اتفاقات روزمره در سرزمین های اشغالی است. در کرانه باختری اشغالی نظامیان صهیونیست بسیار تجربه شکستن مقاومت فلسطینیان را دارند.

این روزنامه آلمانی در ادامه خاطر نشان کرد که البته اخیرا نمونه های بسیار جدید ومتفاوتی از حملات فلسطینیان ظهور پیدا کرده است که نظامیان مجهز صهیونیست هوز نسخه ای برای مقابله با آن پیدا نکرده اند. برخی سیاستمداران از وقوع یک انتفاضه سوم سخن می گویند.

البته مقامات بلند پایه رژِیم صهیونیستی نمی خواهند چیزی ازاین واقعیت بدانند.

یکی از افسران بلند پایه صهیونیست که نخواسته نامش فاش شود در این باره اظهار داشته است که اما شرایط برای ما سهل و آسان نیست. ما در میدان مقابله با فلسطینیان در یک دوران جدید قرار گرفته ایم.

به گفته این افسر بلند پایه اسرائیلی در میدان مبارزه قدیم فلسطینیان نیروهای تازه ای وارد شده اند به گونه ای که برخی از آن ها انگیزه شخصی برای مبارزه دارند.

نویسنده در ادامه به برخی دیگر از حملات جدید فلسطینیان به نیروهای اسرائیلی و برخی گروکانگیری ها اشاره کرده و نوشت: همه این اتفاقات بر ترس ها و نگرانی های صهیونیست ها دامن زده است.

نویسنده در ادامه به یک مورد از اقدام به بمب گذاری در ۲۲ دسامبر سال گذشته در حومه تل آویو اشاره کرده و نوشت: هیچ کس در این حادثه صدمه ندید وبمب کشف و خنثی شد اما این اتفاقات کابوس های قدیمی دوران انتفاضه را برای صهیونیست ها یادآوری می کند.

یک افسر بلند پایه رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از این مطلب اظهار داشت که سیستم های سابق نظارت مخفی و همکاری با نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین(برای مقابله با مقاومت فلسطین) دیگر کم تر کمکی به ما می کند.

این افسر بلند پایه اسرائیلی یک بهبود شرایط امنیتی را در سایه به اصطلاح مذاکرات سازش پیش بینی نکرده و اظهار داشته است که خشونت ها و حملات همچنان وجود دارد و ما باید تمام وقت بهترین نیروهای خود را به کار گیریم تا بتوانیم با حملات فلسطینیان مقابله کنیم.

لازم به ذکر است که نخستین انتفاضه ملت فلسطین که بعدها به «انتفاضه بزرگ» مشهور شد، در ماه مه سال ۱۹۸۷، چهلمین سال موجودیت رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی به وقوع پیوست.

انتفاضه دوم در سال ۲۰۰۰ و ورود آریل شارون به محوطه مسجدالاقصی شروع شد.