پیشنهاد قطر برای کمک به ایران در برداشت بیشتر از پارس جنوبی عجیب‌ترین خبر و کامیابی هند از تحریم ایران داغ‌ترین خبر هفته بود. هفته‌ای که گذشت، آخرین هفته سال 2013 بود و از روز چهارشنبه تعطیلات کریسمس و سال جدید میلادی آغاز شد. این هفته هم، پول نفت ایران در بانک‌های هندی خبرساز بود؛ همچنین موضوع دیگر که رسانه های خارجی بسیار به آن پرداختند، فاش شدن رسوایی مالی بزرگ در ترکیه  بود که شایعاتی در مورد صادرات طلای ایران در اطراف آن شنیده می شد. * پیشنهاد عجیب و غریب قطریکی از عجیب‌ترین خبرهای هفته،پیشنهاد قطر برای کمک به ایران در برداشت بیشتر از پارس جنوبیبود؛ قطری که با شرکت توتال دست به یکی کرد تا ذخایر گازی ایران در میدان عظیم پارس جنوبی کمتر از میزان واقعی اعلام شود تا بتواند سهم بیشتری ببرد و ۶۰ درصد درآمدهای صادراتی و تقریبا تمام تولید گاز خود را از این میدان تامین می‌کند، می خواهد به ایران برای توسعه سهم این کشور در بزرگ‌ترین میدان گازی جهان، کمک کند!
*هفته نه چندان طلاییِ طلااین هفته، هفته‌ای چندان طلایی برای طلا نبود. این فلز گران‌بها که سال‌ها از قِبَل سیاست‌های محرک پولی بانک مرکزی آمریکا سود برده و ۱۲ سال متوالی افزایش قیمت داشت در هفته پایانی سال میلادی با اعلام فدرال رزرو مبنی بر کاهش برنامه‌های محرکی این بانک به شدت کاهش یافت و بهپایین‌ترین میزان در ۶ ماه اخیررسید.
البته فلز زرد امسال روی خوشی از سرمایه‌گذاران ندیده بود و جذابیتی برای آنها نداشت بطوریکه ۲۸ درصد از ارزش خود را از دست داد و نخستین کاهش سالانه پس از ۱۲ سال را ثبت کرد و بیش از پیش از چشم سرمایه‌گذاران افتاد.طلا در آخرین روز کاری بازارهایجهانی پیش از تعطیلات کریسمس ۱۲۰۵.۳۰ معامله شد.*مثلت ایران، طلا و هالک‌بانکدولت ترکیه طی یک هفته گذشته با بزرگترین رسوایی فساد مالی روبرو شده که دامان فرزندان چند تن از وزرای دولت، مقامات امنیتی و نظامی و همچنین رئیس بانک دولتی «هالک بانک» را گرفت و به دنبال انتشار این اخبار و شایعاتی مبنی بر ارتباط این افراد با صادرات طلا به ایران، روزنامه حریت ترکیه در گزارشی در این‌باره نوشت:مثلثایران، طلا و هالک‌بانکبرای دور زدن تحریم‌های ایران و تسویه بدهی انرژی آنکارا به این کشور بوده است.*کامیابی دهلی‌نو از تحریم ایرانپس از انتشار اخباری از سودهای کلانی که از پول نفت ایران نصیب هندی‌ها شد و به دنبال آن درخواست تهران برای دریافت سود از محل حساب سپرده‌های پول‌های نفت ایران در بانک هندی یو‌سی‌اُ و ناز کردن هندی‌ها برای پرداخت‌ها، یک روزنامه هندی طی گزارشی ابعاد دیگری از کامیابی هندی‌ها را روشن کرد و نوشت:تحریم‌های ایران برای دهلی‌نو مفید بوده،چرا که این کشور سال گذشته ۸ میلیارد دلار نفت از ایران وارد کرده، بدون اینکه حتی یک دلار از هند خارج شود. البته پیش از این، وزیر نفت هند نیز ازصرفه‌جویی ۸.۵ میلیارد دلاریهند با افزایش واردات نفت از ایران خبر داده بود و گفته بود: برای کاهش کسری بودجه به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهیم. پول‌های انباشته شده ایران در حساب‌های بانکی هند منفعت دیگری برای این کشور به دنبال داشت و آن هم افزایش صادرات به ایران بود چراکه تهران برای استفاده از روپیه‌های ناشی از فروش نفت خود به دهلی‌نو، چاره‌ای جز خرید کالاهای هندی ندارد. بر اساس اطلاعات بانک یوسی‌اُ که مبادلات تجاری با ایران را انجام می‌داد، صادرات هند به ایران اخیرا به حدود ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است درحالی‌که این رقم برای سال گذشته ۴۰ میلیون دلار بوده است که نشان از۱۲ برابر افزایشدارد.*پیشنهاد جدید پاکستان برای خط لوله صلح در راه استپاکستانی‌ها که خط لوله انتقال گاز ایران برایشان بسیار حیاتی است، در ادامه تلاش‌های بی‌ثمر خود برای معاف کردن این خط لوله از تحریم‌های آمریکا، طرح جدیدی را دنبال می‌کنند. منابع پاکستانی در این رابطه گفتند که این کشور در نشست آینده کارشناسان تهران و اسلام‌آباد پیشنهاد خواهد کرد تا توافق دو کشور به «معاهده دوجانبه» تغییر کند.
و دیگر اینکهاداره گمرک چین اعلام کرد که پکن در ماه نوامبر روزانه 538 هزار و 513 بشکه نفت از ایران وارد کرده که نسبت به ماه گذشته 2 برابر افزایش یافته است.