مقامات عراقی می‌گویند که دست‌کم، ۲۰ نفر در موج بمب‌گذاری و تیراندازی در سراسر عراق از جمله بمب‌گذاری در یک بازار کردی کشته شده‌اند.

دو بمب در یک بازار دام در شهر توزخرمانو در ۱۷۵ کیلومتری شمال بغداد در روز جمعه، منجر به کشته‌ شدن ۸ نفر و مجروح شدن ۲۵ نفر دیگر شد.

انفجار یک بمب دیگر، در جمع افرادی که برای دفن قربانیان دو انفجار بمب بازار در قبرستان تجمع کرده‌ بودند، سه نفر را کشته و دو نفر دیگر را مجروح کرد.

به گفته پلیس و افسران ارتش، شبه‌نظامیان به سه خانه در روستانی در استان کرکوک در شمال عراق حمله کردند و با شلیک گلوله، شش نفر را کشته و سپس خانه را منفجر کردند.

دو غیرنظامی نیز در انقر انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در استان کرکوک کشته شدند و در همین حال در شهر موصل در شمال عراق نیز یک نیروی پلیس کشته و یک نفر دیگر مجروح شد.

وزیر کشور عراق گفته است که شبه‌نظامیان در عراق یک جنگ علنی به راه انداخته‌اند و آن‌ها می‌خواهند که این کشور خاورمیانه را به سمت آشوب و هرج و مرج بکشانند.

وزارت کشور در بیانیه‌ای در ۳۰ جولای گفت: «این کشور در حال حاضر با یک جنگ علنی از سوی نیروهای فرقه‌ای خونخوار مواجه است که هدف آن کشاندن کشور به سمت هرج و مرج است.»