پایگاه خبری براثا نیوز- سرلشکر ذخیره «یعقوب آمیدور»، مشاور سابق امنیت قومی رژیم صهیونیستی به سران این رژیم درباره رویارویی آینده با حزب‌الله هشدار داد و تأکید کرد که شکاف‌هایی در ارتش اسرائیل وجود دارد که موجب می‌شود حزب‌الله از آنها به‌زیان اسرائیل استفاده کند.

آمیدور در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از تغییر و دگرگونی اوضاع امنیتی میان اسرائیل و حزب‌الله و سوق پیدا کردن آن از شرایط بد به‌سمت بدتر و اینکه این تشدید اوضاع ممکن است به درگیری‌ ناگهانی بین دو طرف منتهی شود، سخن گفت.

آمیدور که در سرزمین‌های اشغالی به نزدیکی بسیارش به «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی معروف است، گفت: با وجود تمام تدارکات در نظر گرفته شده، برای مقابله با حزب‌الله در جنگی جدید، بااین‌حال میان نظامیان ارتش اسرائیل که بر سر مرزهای لبنان مستقر شده است، نقاط ضعفی مشاهده می‌شود که حزب‌الله از آنها به‌سود خود بهره برداری خواهد کرد و در زمان مناسب و هنگام واکنش دست بر این نقاط ضعف خواهد گذاشت.

منابع نظامی صهیونیستی تأکید می‌کنند، صحنه‌های فریبنده نظامیان اسرائیلی که در مرزهای لبنان مستقر هستند، به‌سرعت می‌تواند به واکنش امنیتی و رویارویی تبدیل شود و در این خصوص تنها کافی است که یکی از دو طرف اندکی با یکدیگر اصطکاک پیدا کند تا اوضاع به‌شکلی مرگبار و خوفناک منفجر شود و بدون تردید رویارویی‌های آینده همچون گذشته نخواهد بود.

این درحالی است که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که در جنگ آینده حزب‌الله و اسرائیل، حزب‌الله توان شلیک روزانه ۳هزار موشک را به‌سمت سرزمین‌های اشغالی آن هم برای یک ماه به‌شکل مستمر دارد.