حمزه منصور دبیرکل جبهه عمل اسلامی اردن وعده داد که کشور اردن بعد از مصر دومین کشوری باشد که گروه بین المللی اخوان المسلمین آن را به کنترل خود در آورد.

منصور در یک نوار ویدئویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در اینترنت در سمیناری در یکی از دانشگاه‌های اردن که چند روز پیش برگزار شد، گفت: ما مصر را بردیم و اردن را نیز خواهیم برد.
وی در پاسخ به این گفته مسئول آمریکایی که کشورش مصر را از دست داد اما اردن را از دست نخواهد داد؛ گفت: ما(گروه بین‌المللی اخوان المسلمین) مصر را بردیم و اردن را نیز خواهیم برد و درخط مشی نسل اولی حرکت خواهیم کرد که خورشید عالم‌گیر شد و همچنان تمدن اسلامی کره زمین را روشن و منور می‌کند.
این اظهارات منصور با کف زدن گسترده و تحسین دانشجویان حاضر در مهمترین و بزرگترین دانشگاه اردن روبرو شد.
ناظران معتقدند که این اظهارات بیانگر واقعیت مقاصد گروه اخوان المسلمین در منطقه است؛ مقاصدی که در راستای رویکرد گروه بین‌المللی اخوان المسلمین است.
این درحالی است که پایگاه‌های اجتماعی در اردن شاهد موجی از انتقادات گسترده علیه اظهارات منصور است و در بسیاری از نقطه نظرات، سوالات و شک و تردیدهایی را به همراه داشته است که در این جمله خلاصه می‌شود که " یک شهروند اردنی در داخل اردن صحبت می‌کند که اردن را خواهیم برد "!!!
اظهارنظرکنندگان در پایگاه‌های اجتماعی در اینترنت، گروه اخوان المسلمین اردن را متهم کرده‌اند که در راستای اجرای مقاصد منطقه‌ای که گروه بین‌المللی اخوان المسلمین در حال طرح ریزی آن است، از هویت ملی خود دست کشیده است.
گروه اخوان المسلمن مصر در پی سرنگونی رژیم حسنی مبارک در دوسال پیش بر این کشور مسلط شد و محمد مرسی رئیس جمهوری مصر وابسته به این گروه در تابستان سال ۲۰۱۲ میلادی در انتخابات پیروز شد.
اردن در ۲۳ ژانویه گذشته شاهد انتخابات بود که گروه اخوان المسلمین اردن به با اظهار بهانه " نبود اراده‌ای واقعی برای اصلاحات " آن را تحریم کرد اما تحریم آنها تاثیری بر روند امور نداشت بلکه انزوای آنها در عرصه اردن را افزایش داد.
اخوان المسلمین اردن تندروترین شاخه اخوان در منطقه به شمار می‌رود تا جایی که بسیاری از سران القاعده فعال در عراق و سوریه از این کشور برخواسته‌ و نماد کامل افراط‌گرایی در عرصه عمل هستند.
برخی از کارشناسان مسایل سیاسی نیز بر این باورند که اخوان المسلمین اردن از نظر سازمانی وابستگی همه جانبه‌ای با سازمان جاسوسی انگلیس داد و در حقیقت با مشورت آنها اقدامات خود را انجام می‌دهد.