حکم اعدام برای عالمی بزرگ، شجاع و مقاوم که یک تنه مقابل رژیمی دیکتاتور سعودی ایستاده است، شاید پدیده‌ای عادی در تاریخ مبارزه مستضعفین علیه مستکبرین باشد، اما وظیفه‌ای سنگین بر دوش مردمانی می‌گذارد که انقلابشان الگوی جهانیان شده است.
جبهه جهانی مستضعفین -شیخ " نمر باقر النمر " سال ۱۹۶۸ میلادی، در شهر " العوامیه " و در خانواده‌‌ای اهل دانش و تقوا به دنیا آمد. وی پس از طی تحصیلات ابتدایی در العوامیه در سن ۲۱ سالگی به ایران آمد و در حوزه علمیه حضرت قائم(عج) تهران در محضر آیت‌الله سید محمدتقی مدرسی به تحصیلات خود ادامه داد. ۳۱ سال داشت که برای ادامه تحصیلات حوزوی خود عازم حوزه علیمه حضرت زینب(س) سوریه شد.
شیخ نمر در طول مدت تحصیل علوم حوزوی خود در تهران و سوریه در محضر اساتید مختلفی حضور یافت، از جمله: آیت الله سید محمدتقی مدرسی در تهران، آیت الله سید عباس مدرسی در سوریه، آیت الله خاقانی در سوریه، دروس عالیه نزد علامه شیخ صاحب الصادق در تهران، درس اخلاق نزد آیت الله شیرازی در قم و درس " لمعة " نزد علامة شیخ وحید افغانی(+)
شیخ نمر پس از سال‌ها تحصیل به درجه اجتهاد دست یافت و در ایران و سوریه به تدریس علوم دینی پرداخت. وی پس از بازگشت به عربستان مرکز مذهبی "الإمام القائم(عج)" را نیز در العوامیه تأسیس کرد که در واقع سنگ‌بنای "مرکز اسلامی" در سال ۲۰۱۱ میلادی بود.