نیروهای رژیم اشغالگر قدس در بزرگترین عملیات انهدام اماکن مسکونی و تجاری، صدها باب منزل و مغازه فلسطینیان را به بهانه نداشتن مجوز در قدس اشغالی و کرانه باختری تخریب کردند.

این اقدام با هماهنگی کابینه افراطی رژیم صهیونیستی و تایید موشه یعالون وزیر جنگ این رژیم انجام شد.
مصطفی برغوثی دبیرکل تشکل اقدام ملی فلسطین در این باره گفت: رژیم اسراییل در صدد اجرای کامل سیاست شهرک سازی و یهودی سازی کرانه باختری و قدس است.

وی افزود: این اقدام، مشابه یهودی سازی سال ۱۹۴۸ میلادی است که در جریان آن منازل مسکونی فلسطینیان ویران، اراضی کشاورزی منهدم، اهالی اخراج و پاکسازی نژادی انجام شد.
برغوثی گفت: در اجرای این پاک سازی نژادی، برای حمله به فلسطینیان از شهرک نشینان استفاده شد که از این میان می توان به رویدادهای روستای دیرجریر در رام الله اشاره کرد.

طرح مزبور در منطقه اغوار شمالی، نابلس و الخلیل اجرا شد. در این طرح بولدوزرهای اشغالگران، اماکن اسکان بدویان در اغوار، منازل مسکونی و مغازه های فلسطینی را در نابلس و الخلیل و بیش از ۵ باب منزل مسکونی و مغازه متعلق به خاندان جرادات را در قدس تخریب کردند.
یکی از اعضای این خانواده بر ویرانه های منزلش گفت: منزل مزبور شامل سه دستگاه آپارتمان و مساحت آن ۵۰۰ متر مربع بود که به بهانه همیشگی، یعنی " نداشتن مجوز " تخریب شد.