روزنامه صهیونیستی " یدیعوت آحارونوت " خاطرنشان کرد که وزارت امور داخلی رژیم صهیونیستی در ماه آینده این دوربین ها را در اماکن مزبور نصب خواهد کرد و این کار نزدیک به ۱۵ میلیون شیکل برای کابینه این رژیم هزینه در بر خواهد داشت.

وزارت امور داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شد که این اقدام به دنبال تشدید حملات شهرک نشینان صهیونیست به مساجد و کلیساهای فلسطینیان در سرزمین های اشغالی صورت می گیرد.

از سوی دیگر، منابع فلسطینی بیان کردند که این طرح، اقدامی مشکوک از جانب کابینه رژیم صهیونیستی به منظور نظارت بر مساجد و جنبش های اسلامی در حال توسعه در سرزمین های اشغالی ۴۸ و قدس اشغالی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این منابع تشریح کردند که رژیم صهیونیستی می تواند به جای این کار، شهرک نشینان جنایتکار یهودی را که به مساجد و کلیساهای فلسطینیان حمله می کنند، بازداشت کند، اما این رژیم هرگز دست به چنین کاری نمی زند.

منابع فلسطینی همچنین خاطر نشان کردند که رهبران شهرک نشینان تندرو یهودی صراحتا اهداف خود را از این حمله ها اعلام کرده اند و مراکز و اماکن اقامت آن ها به ویژه در شهرک های صهیونیست نشین واقع در جنوب الخلیل شهرک های بیت عین، بیت ایل، علیا و دیگر کانون های شهرک نشینی کاملا مشخص و معروف است.

این منابع افزودند: این یهودیان جنایتکار همواره به دین مبین اسلام اهانت کرده و حملات گسترده ای را علیه مساجد در شمال و جنوب کرانه باختری تحت حراست و نظارت نظامیان رژیم صهیونیستی انجام می دهند.