شاخص سهام اروپا امروز سه شنبه در حالی تحت تاثیر نگرانی سرمایه گذاران نسبت به حمله احتمالی آمریکا به سوریه با کاهش روبرو شد که شاخص سهام در بازارهای بورس آسیا و وال استریت آمریکا نیز کاهش یافته است.
به نقل از فرانس پرس؛ شاخص سهام بورس لندن اف تی اس ئی ۱۰۰ امروز با افت ۰.۸۲ درصدی روبرو شد و به کمتر از ۶۴۳۸ واحد رسید. شاخص دکس بورس فرانکفورت آلمان نیز با ۱.۵۰ درصد کاهش به کمتر از ۸۳۰۸ واحد رسیده است.
شاخص کک فرانسه نیز بیش از ۱.۴۷ درصد کاهش داشته است. ارزش یورو پول واحد اروپایی در برابر دلار آمریکا نیز کاهش یافت و هر یورو در برابر ۱.۳۳۴۰ دلار داد و ستد شده است.
نگرانی ها نسبت به اوضاع خاور میانه نیز قیمت جهانی نفت را افزایش داده است. آمریکا و سایر قدرت های غربی دولت سوریه را متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی کرده اند تا با این بهانه زمینه لازم برای حمله نظامی به این کشور را فراهم کنند.
دولت سوریه به شدت این اتهامات را رد کرده است. شاخص سهام صنعتی داوجونز آمریکا نیز شب گذشته با ۰.۴۳ درصد کاهش روبرو شده است.
تهدید آمریکا برای حمله به سوریه موجب کاهش شدید ارزش لیره ترکیه نیز شد و ارزش لیره در برابر دلار آمریکا به شدت کاهش یافت.