این روزنامه صهیونیستی در تحلیلی تحت عنوان " آیا منطقه سینا پاشنه آشیل اسرائیل است؟ " نوشت: تروریست هایی که به ایلات حمله کردند، معتقدند که آن ها پاشنه آشیل استراتژیک اسرائیل را یافته اند، یعنی نقطه ضعف شدیدی که اسرائیل علی رغم دارا بودن قدرت برای تعامل با آن، از آن هراسان است، چرا که حملات آنان از سینا با هیچ واکنش انتقام آمیزی ازسوی اسرائیل مواجه نخواهد شد.

جروزالیم پست نوشت: حادثه دیروز، هفتمین حمله موشک پرتاب شده به ایلات از سال ۲۰۱۰ بود و نیروهای ارتش اسرائیل باید راهی برای از بین بردن شکاف امنیتی که این شهر واقع در ساحل دریای سرخ را تهدید می کند، پیدا کنند.

این روزنامه صهیونیستی هدف از شلیک این موشک ها را از بین بردن صنعت گردشگری در ایلات عنوان کرد.

گروه شورای مشورتی مجاهدین، مسئولیت حمله ایلات را برعهده گرفت. در نوار ویدئویی که این گروه منتشر کرده، یکی از اعضای آن درحال شلیک موشک گراد است.

به نوشته جروزالیم پست، این گروه در غزه و سینا حضور دارد و مواضع آن قبلا " در غزه از سوی نیروهای اسرائیل هدف حمله قرار گرفته است. این گروه در اکتبر ۲۰۱۲ با حمله هوایی شدیدی از سوی اسرائیل مواجه شد که طی آن دو نفر از مسئولان گروه درحالی که سوار بر موتورسیکلت بودند، کشته شدند.

جروزالیم پست در ادامه نوشت: شورای مشورتی مجاهدین اخیرا " چند موشک به سدیروت شلیک کرد که با حملات هوایی اسرائیل روبرو شد. این حملات، پس از جنگ غزه در نوامبر گذشته اولین حمله به شمار می آید و اگر این گروه از غزه برضد اسرائیل وارد عمل شود، حماس را برای پایان دادن به آتش بس تحت فشار قرار خواهد داد.

این روزنامه صهیونیستی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود گروه های کوچکی که ممکن است واکنش های غیرقابل پیش بینی به حملات داشته باشند، اوضاع منطقه سینا بی ثبات و ممکن است درگیری های گسترده تری دراین منطقه به وجود بیاید.

جروز الیم پست در پایان تاکید کرد: وقوع حملات در منطقه سینا، ممکن است به بحرانی شدن اوضاع غزه منجر شود و ارتش اسرائیل باید خود را برای همه سناریوهای احتمالی آماده کند.