شبه‎نظامیان تحت حمایت خارج در سوریه، با بمب‎گذاری در شهر حلب واقع در شمال این کشور، ۲ تن را کشته و ۱۸ تن را نیز زخمی کرده‎اند.

در جریان این بمب‎گذاری تروریستی که روز یکشنبه اتفاق افتاد، ۳ تن از روزنامه‎نگاران رسانه‎های دولتی سوریه نیز کشته شدند.

بر اساس این گزارش، شادی هلیو گزارشگر کانال تلویزیونی حلب، یحیی موسالی و احمد سلیمان که هر دو از فیلمبرداران خبری بودند نیز در جریان این بمب‎‌گذاری تروریستی جان خود را از دست دادند.

گفته می‎شود که شبه‎نظامیان تحت حمایت خارج، احتمالا یک مرکز اطلاعاتی در حلب را هدف قرار داده بودند.

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، در همین خصوص افزود، هرچند که نیروهای امنیتی سوریه پیش از وقوع این انفجار از آن مطلع شده بودند اما زمانی که به خودروی بمب‎گذاری شده حمله کردند، انفجار در حدود پانصد متری یک مرکز امنیتی اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش‎های موجود، نیروهای دولتی سوریه روز گذشته حمله‎ای را علیه شبه‎نظامیان در مناطق النبک، السبینه و نبیل العطمه واقع در حومه دمشق انجام دادند و شمار زیادی از آنان را از پا درآوردند.

کشور سوریه از مارس ۲۰۱۱ میلادی صحنه خشونت و ناآرامی است.

بسیاری از مردم سوریه از جمله شمار زیادی از نیروهای امنیتی و ارتش این کشور در جریان این خشونت‎ها جان خود را از دست داده‎اند.

دولت سوریه اعلام کرده است که ناآرامی از خارج از این کشور سازمان‎دهی می‎شود و علاوه بر آن شمار زیادی از شبه‎نظامیان از اتباع خارجی هستند.

تعداد زیادی از سازمان‎های بین‎المللی حقوق‎بشر تا کنون شبه‎نظامیان تحت حمایت خارج در سوریه را به ارتکاب جنایات جنگی در این کشور متهم کرده‎اند.