دست‌کم ۱۹ نفر در پی چند انفجار در موگادیشو، پایتخت سومالی، کشته و شمار زیادی نیز مجروح شده‌اند.

در این حمله چند قاضی، ماموران امنیتی و نیز شماری از مراجعه‌کنندگان جان باختند.

در این حمله که روز یک‌شنبه(۲۵ فرودین، ۱۴ آوریل) رخ داد، شماری از قربانیان در حمله یک خودرو بمب‌گذاری شده به ساختمان دادگاهی در نزدیکی مقر دولت جان خود را از دست دادند.

به گفته شاهدان، پس از انفجار، گروهای از مردان مسلح که لباس‌های نظامیان سومالی را بر تن داشتند به داخل ساختمان دادگاه حمله و شروع به تیراندازی کردند.

همچنین، شاهدان می‌گویند که صدای دو انفجار دیگر از درون ساختمان به گوش رسید. پس از این حمله، نیروهای سومالی وارد ساختمان شدند و دادستان کل این کشور را نجات دادند

به گفته یکی از ژنرال‌های بلندپایه ارتش سومالی، ۹ تن به ساختمان حمله کردند که ۶ تن از آنان در پی انفجار جلیقه‌های انتحاری که بر تن داشتند بی‌درنگ کشته شدند و ۳ تن دیگر که به مجروح شده بودند، در جریان تبادل آتش با سربازان حاضر در ساختمان دادگاه از پای درآمدند.

حسن شیخ محمد، رئیس‌جمهور سومالی، در بیانیه‌ای حمله تروریستی به ساختمان دادگاه را محکوم و تاکید کرد: «این حمله تروریستی نشان‌دهنده ناامیدی تروریست‌ها است که پایگاه ‌خود را از دست داده‌اند و در سراسر سومالی مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند.»

بر اساس گزارش‌ها، شماری از مقام‌های دولتی در این ساختمان حضور داشتند.

گروه الشباب مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

گروه الشباب سوگند خورده است تا دولت حسن شیخ محمود را که در سپتامبر ۲۰۱۲ به قدرت رسید، سرنگون کند. پارلمان جدید سومالی حسن شیخ محمود را به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب کرد.