مردم در واشنگتن، در اعتراض به استفاده امریکا از پهپادهای تروریستی، تظاهرات کردند.

معترضان در این اعتراض که روز شنبه(۱۳ آوریل، ۲۴ فروردین) برگزار شد، با تجمع مقابل کاخ سفید و حمل پلاکارد، علیه حملات پهپادهای تروریستی امریکا شعار سر دادند.

این تظاهرات اعتراض‌آمیز، بخشی از موج اعتراضات عمومی است که تحت عنوان «روزهای اقدام آوریل» April Days of Action برگزار می‌شود.

سازمان‌دهندگان می‌گویند، این اعتراضات در سراسر کشور گسترش خواهد یافت و زیرساخت‌هایی چون پایگاه‌های نظامی، دانشگاه‌ها و شرکت‌هایی را که از برنامه دولت امریکا در حملات هواپیماهای بدون سرنشین در کشورهای دیگر حمایت می‌کنند، هدف قرار خواهد داد.

فعالان معترض از باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا خواسته‌اند از برنامه خود در حملات پهپادهای تروریستی، صرف‌نظر کند.

مقامات امریکا از هرگونه بحثعمومی برای تشریح جزئیات این برنامه مخفی امتناع کرده و تلفات ناشی از این گونه حملات همچنان نامعلوم مانده است.

امریکا ادعا می‌کند عملیات پهپادها که سیا عامل آن است، با هدف حمله به «تروریست‌ها» صورت می‌گیرد، اما گزارش شاهدان و آمار و ارقام مقامات محلی نشان می‌دهند این حملات به تلفات گسترده غیرنظامیان منجر شده است.

سومالی، یمن، افغانستان، لیبی و پاکستان از جمله کشورهایی هستند که هدف حملات مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی قرار گرفته‌اند.

به گزارش «دایره روزنامه‌نگاری پژوهشی»(Beaureu of Investigative Journalism) که مقر آن در لندن است، کشور پاکستان تاکنون سیصد و شصت و شش بار هدف حملات پهپادهای تروریستی امریکا قرار گرفته است؛ در این حملات حدود سه هزار و پانصد و هشتاد و یک نفر از جمله هشت صد و هشتاد و چهار غیرنظامی بی‌گناه کشته شده‌اند.