وزیر خارجه عربستان:حشد الشعبی یک سازمان طایفه‌ای است و اگر بخواهیم عراقی یکپارچه داشته باشیم جایگاهی برای حشد الشعبی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، «ناصر جوده» وزیر خارجه اردن که به عربستان سعودی سفر کرده است در کنفرانس خبری مشترک با عادل الجبیر همتای عربستانی خود شرکت کرد.

وزیر خارجه اردن گفت که در مورد مسائل منطقه بین عربستان و اردن دیدگاه کاملا هماهنگی وجود دارد و هماهنگی امنیتی بین دو کشور برقرار است و دو کشور با تروریسم با درایت کامل مقابله خواهند کرد.

عادل الجبیر نیز در این کنفرانس خبری با تکرار اتهامات گذشته خود علیه ایران و نیروهای مردمی عراق، گفت: حشد الشعبی یک سازمان طائفه‌ای است که با حمایت ایران در عراق دست به کشتار می‌زند.

وی همچنین مدعی شد: گروهک‌های طایفه‌ای وحدت عراق را تهدید می‌کنند و اگر بخواهیم عراقی یکپارچه وجود داشته باشد؛ در این صورت حشد الشعبی جایگاهی نخواهد داشت.

وزیر خارجه عربستان افزود: حشد الشعبی از سوی افسران ایرانی و در راس آنها قاسم سلیمانی رهبری می‌شود.

الجبیر با اشاره به اینکه بین عربستان و اردن در مورد اوضاع سوریه و مسئله فلسطین هماهنگی وجود دارد، افزود که کشورش حمایت خود را از اردن برای مبارزه با تروریسم و نابودی منابع مالی آن اعلام می‌کند.

کارشناسان می‌گویند بعد از اینکه ترکیه در مورد موضوع سوریه به ایران و روسیه گرایش پیدا کرده است، عربستان برای حفظ نقش خود در سوریه به دنبال استفاده از اردن است.

منبع: تسنیم