گروه طراحی و ایده پردازی «کژ و راست» نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «ربنا» را برپا می‌کند.

به گزارش مسلم پرس، نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «ربنا» روز چهارشنبه این هفته در باغ موزه هنر ایرانی افتتاح می شود.

این نمایشگاه که با آثاری از غلامحسین امیرخانی، نصرالله افجه ای، اسرافیل شیرچی، محمد احصایی، محسن دایی نبی، احمد آریا منش، سالار احمدیان، کیخسرو خروش، امید خاکباز، جلیل رسولی، علیرضا سعادتمند، عین الدین صادق زاده، محمد فلسفی، محمد محمدپور، سعید نقاشیان و مهدی فلاح توسط گروه طراحی و ایده پردازی «کژ و راست» و باغ موزه هنر ایرانی برپا می شود، نخستین فعالیت رسمی این گروه هنری است.

رضا بنی اردلان مدیر گروه «کژ و راست» درباره این گروه هنری گفت: گروه طراحی و ایده پردازی کژ و راست مجموعه ای است از برنامه ریزان پویا در حوزه فرهنگ و هنر کشور. کژ و راست با تکیه بر توانایی های خود، ایفای نقش پل ارتباطی میان هنرمندان و سایر سطوح مردم را بر عهده گرفته است.

گروه «کژ و راست» نام خود را وامدار کلام مولانا جلال الدین محمد بلخی است آن هنگام که در غزلی، شمس را خطاب کرده، می گوید: هین کژ و راست می روی باز چه خورده ای بگو/ مست و خراب می روی خانه به خانه کو به کو.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه چهارشنبه این هفته، ۲۶ خرداد ماه ساعت ۱۹ در باغ موزه هنر ایرانی با حضور علی مرادخانی، مرتضی کاظمی، سید محمد بهشتی،علیرضا سمیع آذر، حجت الاسلام شاهمرادی، حجت الاسلام محمد علی زم، بهنام کامرانی، ایرج نعیمایی، مجید ملانوروزی، سفیر کشور لبنان، عباس سجادی و... برپا خواهد شد.

نمایشگاه «ربنا» از تاریخ ۲۷ خرداد تا تاریخ ۱۱ تیر در باغ موزه هنر ایرانی به نشانی میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیگ)، خیابان دکتر حسابی، شماره‌ ۳۰ از ساعت ۱۸ تا ۲۳ پذیرای عموم علاقمندان خواهد بود.