مراسم جشن ولادت حضرت مهدی(عج) با حضور فرهنگیان، اساتید قرآنی، معلمین و قرآن آموزان در شورای عالی قرآنی افغانستان برگزار شد.

به گزارشمسلم پرس،به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) محفل جشن و سرور از سوی شورای عالی قرآنی افغانستان با حضور فرهنگیان، اساتید قرآنی، معلمین و قرآن آموزان گرامیداشت ولادت حضرت مهدی(عج) در شورای عالی قرآنی افغانستان برگزار شد.در این مراسم رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان در رابطه به شخصیت با عظمت مهدی موعود به ایراد سخن پرداخته و گفت: امام زمان(عج) در شرایطی بسیار دشوار به دنیا آمد و هنگام تولد او را دشمنان اسلام شدیدا کنترل می کردند و باز هم قدرت لایزال الهی باعثشد تا با وجود همه خطرات، جان ایشان حفظ بماند.

وی در ادامه گفت: حکومت جهانی حضرت مهدی همراه با عدالت و برابری و مساوات به پیش خواهد رفت؛ بطوریکه در زمان حکومت آن حضرت هیچ کسی ناراضی نخواهد بود و همه حاکمان از سوی ایشان منصوب می شوند. در زمان ظهور آن حضرت همه قدرت ها در مقابل قدرت با عظمت آن امام قائم سرفرود می آورد و در برابر قدرت الهی امام تسلیم شده و قدرتشان را از دست می دهند.ایشان در بخش دیگر از سخنان خویش گفت: امروز به وجود آمدن گروه های تکفیری از سوی صیهونیسم به خاطر بد نام کردن دین مبین اسلام و سلطه بر مسلمانان است که بنا به حکم قرآن کریم مسلمانان نباید سلطه کفر را بپذیرند بلکه باید با تمام قدرت و توان در برابر آنان ایستادگی و مقاومت نمایند. وجود جنجال های فعلی شاید به خاطر جلوگیری از ظهور امام زمان(عج) در سطح دنیا باشد که توسط دجال های زمانه ایجاد می گردد. ایشان گفت امروز وظایف ما در زمان غیبت بسیار اهمیت دارد و ما عاشقان حضرت مهدی(عج) باید با پیروی از فرمان ها و رهنمودهای آیت الله خامنه ای(حفظه الله) همیشه با آگاهی تمام در صحنه های سیاسی، اجتماعی و قرآنی حضور داشته باشیم.

جشن میلاد حضرت ولیّ عصر(عج) به همت سازمان جوانان میهنهمچنین به مناسبت ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) محفل جشنی از سوی سازمان جوانان میهن در غرب کابل با حضور اقشار مردم متدین برگزار شد.در این مراسم پس از اجرای گروه سرود کوثر، مقاله ای از سوی یکی از خواهران قرائت گردید.همچنین یکی از استادان مجتمع تعلیمی جوان در سخنانی گفت: «حضرت مهدی(عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت مخفی زندگی کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام زمان(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.»

سپس مداحان اهل بیت(علیهم السلام) مجلس را زینت بخشیدند.سخنران آخر مراسم نیز در مورد زمان ظهور و حکومت امام عصر(عج) گفت: «. در روزگار او همگان به رفاه و آسایش و وفور نعمتی بی مانند دست یابند. حتی چهارپایان و جانوران، خوش و آسوده باشند. زمین گیاهان بسیار رویاند، آب نهرها فراوان شود، گنجها و دفینه های زمین و دیگر معادن استخراج گردد. در آن زمان آتش فتنه ها و آشوبها خاموش شود، رسم ستم و شبیخون و غارتگری برافتد و جنگها از میان برود. در جهان جای ویرانی نماند مگر آنکه مهدی(عج) آنجا را آباد سازد. در قضاوتها و احکام و در حکومت وی سر سوزنی ظلم و بیداد بر کسی نرود و رنجی بر دلی ننشیند. مهدی(عج) عدالت را همچنان که سرما و گرما وارد خانه ها شود، وارد خانه های مردمان کند و دادگری او همه جا را بگیرد.»

جشن میلاد امام عصر(عج)به همت مؤسسه فرهنگی صدای هموطناز دیگر مراسم های گرامیداشت سالروز ولادت پربرکت امام عصر(عج) در افغانستان می توان به مراسم جشن و سروری که توسط مؤسسه فرهنگی صدای هموطن با حضور جمعی از خواهران و برادران منطقه غرب کابل برگزار گردید، اشاره نمود.

در این مراسم آقای جهانشاهی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی گفت: رسالت ما به عنوان یک منتظر، شناخت امام زمان خویش، ویژگیها و اهداف آن بزرگوار است و باید پس از شناخت آن حضرت در مسیر اهداف ایشان حرکت و موجبات خوشنودی آن امام همام را فراهم نماییم. ایشان همچنین تأکید نمودند همه ما مسلمان ها باید از ظرفیت امام عصر(علیه السلام) بهره برده و در مسیر تعالی انسان و رسیدن به کمال الهی تلاش نماییم تا منتظر واقعی محسوب گردیم.