رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان از خروج زود هنگام نیرو های نظامی ناتو از این کشور خبر داد.

دکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان به خبرنگار هفته نامه «ساندی‌تایمز» گفت: نظامیان افغان هنوز در مبارزه با مخالفان مسلح نیازمند حمایت هوایی نیروهای خارجی هستند بنابراین خروج نیروهای جنگی ناتو از این کشور زودهنگام است.
وی افزود: دو سال پیش، ۱۵۰ هزار نیروی خارجی، جت‌های جنگی و بالگردهای زیادی در افغانستان حضور داشتند اما در دو ماه آینده تنها ۱۲ هزار نیرو برای پشتیبانی در این کشور حضور خواهند داشت.
عبدالله ادامه داد: نیروهای افغان برای حمایت هوایی و جهت درگیری و انتقال کشته‌ها و زخمی‌ها از صحنه نبرد همچنین کمک‌های اطلاعاتی به جت‌ها و بالگردهای نیروهای خارجی نیازمند است.
رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان اظهار داشت: تاکنون در جریان خصومت‌ها بین «حامدکرزی» رئیس‌ جمهور سابق افغانستان و رهبران غربی وقت زیادی تلف شده است.
چندی پیش یکی از مقامات عالی‌رتبه نظامی انگلیس به ساندی تایمز گفته بود: انتظار می‌رود در سال آینده میلادی، سربازان و جت‌های جنگنده بیشتری به افغانستان ارسال شود.
در حال حاضر ساندی تایمز به نقل از مقامات انگلیسی می‌نویسد: انگلیس برای ارسال هواپیماهای جنگی به افغانستان برنامه‌ای ندارد.