رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با رئیس جمهوری اسلامی پاکستان تأکید کرد: حکومت وحدت ملی افغانستان، متعهد می باشد که با گشایش یک فصل جدید همکاری ها با پاکستان یک فضای قوی اعتماد را میان دو کشور به ایجاد کند.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، در جریان سفر دو روزه خود به پاکستان با ممنون حسین همتای پاکستانی خود دیدار و گفتگو کرد
وی گفت که حکومت وحدت ملی افغانستان که نماینده اکثریت قاطع مردم افغانستان است، متعهد می باشد که با گشایش یک فصل جدید همکاری ها با کشور همسایه خویش پاکستان یک فضای قوی اعتماد را میان دو کشور به میان آورد.
محمد اشرف غنی افزود که در این فصل نوین در مقابل افغانستان و پاکستان فرصت ها و تهدیدات وجود خواهد داشت، اما فرصت ها نسبت به تهدیدات بیشتر می باشد که هر دو کشور باید از فرصت های متذکره برای مردمان خویش استفاده بهتر نمایند.
رییس جمهوری اسلامی افغانستان با اشاره به موانع تجارتی میان افغانستان و پاکستان تأکید کرد: هر چه زودتر باید رفع گردد تا هر دو کشور با همدیگر و منطقه وصل شوند.
در این دیدار رییس جمهوری اسلامی پاکستان، سفر همتای افغان خود به کشورش را در راستای بهبود روابط میان این دو کشور ارزیابی کرد و تأکید کرد که کشورش آماده است که برای همکاری واقعی با افغانستان صادقانه عمل نماید.
ممنون حسین از گسترش روابط تجارتی میان پاکستان و افغانستان اظهار خرسندی کرده و گفت که دیدگاه حکومت پاکستان این است که با تمام کشور های همسایه بخصوص افغانستان روابط عمیق اقتصادی داشته باشد.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در پایان این سفر، در یک نشست خبری مشترک با نخست وزیر پاکستان تأکید کرد: " ما همچنان گفت‌وگو کردیم تا باید بر گذشته بگذریم. ما گذشته را اجازه نخواهیم داد که آینده را نابود سازد. بر بنیاد همین ما یک گفت‌وگو جامع را برای مسایل امنیتی آغاز کرده ایم تا تمامی جوانب امنیت دوجانبۀ مان را به بحثگرفته شوند و به مسایل اساسی پرداخته شوند. "
نوازشریف، نخست وزیر پاکستان نیز در این نشست خبری مشترک گفت " من و رئیس جمهور اشرف غنی امروز با در نظر داشت منافع ملی مان دربارۀ روابط یک افغانستان و پاکستان صلح آمیز، متحد و پیروز گفت و گوهایی داشتیم. من هم چنان پشتیبانی پاکستان را از روند گفت و گوهای صلح میان افغانان که حکومت تازه در تلاش آن است اعلام می کنم. ما توافق کرده ایم که این روند باید به گونۀ مکمل افغانی باشد. "
محمد اشرف غنی همچنین با محمود خان اچکزی رهبر حزب عوامی ملی پښتونخوا، آفتاب احمدخان شیرپاو رهبر حزب قومی وطن، اسفندیار ولی خان رهبر حزب عوامی ملی، خانم شیربانو رحمان عضو حزب مردم پاکستان و شمار دیگری از رهبران احزاب سیاسی این کشور، دیدار کرد.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته اسلام آباد را به مقصد کابل ترک کرد.