بعد از کشمکش ها و جنجال ها بر سر امضای پیمان امنیتی کابل – واشنگتن بالاخره دولت وحدت ملی این کشور در ابتدای کار خود این پیمان را امضا کرد.

محمد حنیف اتمر؛ مشاور امنیتی ملی افغانستان، امروز دو پیمان امنیتی را با مقامات آمریکایی و ناتو امضا کرد.
به گزارش مسلم پرس - بر اساس این پیمان، آمریکا و ناتو اجازه خواهند داشت تا برای مدت طولانی تری نیرو های نظامی خود را در افغانستان نگهدارند.
دکتر اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهور افغانستان با بیان اینکه ما امروز به صورت دولت مستقل بر اساس برداشت منافع ملی خود این قرارداد را امضا کردیم، افزود: این قرار داد برای ثبات و رفاه ما و منطقه و دنیا امضا شده است.
وی همچنین تصریح کرد که نیرو های بین المللی به هیچ یکی از اماکن مقدسه نمی توانند وارد شوند و نیز حریم خانه های ما طبق ارزشهای قانون اساسی محفوظ است.
رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد: پیمان امنیتی هیچ تهدیدی برای همسایه ها نیست و فقط برای ثبات و امنیت افغانستان می باشد و هیچ نوع سلاح های هسته ای در خاک ما جابجا نخواهد شد.
دکتر عبدالله عبدالله؛ رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان نیز با استقبال از امضای این دو پیمان نظامی گفت: در این راستا با در نظر داشت ضرورت کشور و امنیت و ثبات قدم گذاشته شده است.
وی همچنین تصریح کرد: در هر روز تاخیر برای امضای این پیمان، مذاکرات جریان داشته تا حداکثر منافع افغانستان و مردم محفوظ باشد.
این در حالی است که امروز بر اثر حملات هوایی پهپادهای آمریکایی به دو استان افغانستان، دست کم شش نفر کشته شدند.