تحلیلگر سیاسی از نقش احتمالی موساد در قتل شاهد مهم بمب گذاری‌های بوستون پرده برداشته است.

درحالی که مقام‌های رسمی پلیس فدرال امریکا همچنان برای توجیه چگونگی کشته شدن ابراهیم توداشف، شاهد مهم بمب گذاری‌ها بوستون در تلاش هستند، این تحلیلگر مستقل بر این باور است که احتمالا «عوامل اسرائیلی» در قتل این فرد دخالت داشتند.

پلیس فدرال امریکا(اف بی آی) در ۲۲ ماه می، توداشف را به دلیل ارتباطش با تامرلن تسارنایف، یکی از مظنونان بمب گذاری‌های بوستون مورد بازجویی قرار داد.

تامرلن ۲۶ ساله و برادرش جوهر ۱۹ ساله به بمب‌گذاری در خط پایان دو ماراتن بوستون متهم هستند. در این انفجار سه نفر کشته وبیش از ۲۶۰ تن دیگر زخمی شدند.

تامرلن تسارنایف در تیر اندازی با نیروهای پلیس کشته شد. برادر وی نیز که پس از عملیات تعقیب و گریز گسترده نیروهای پلیس دستگیر شد، در بازداشت پلیس است.

گفته می‌شود، توداشف در زمان بازجویی مقام‌های اف بی آی از وی یک اعتراف نامه امضا کرده بود.

مارک گلن، عضو «جنبش همبستگی هلال احمر و صلیب سرخ» از آیداهو در گفت و گو با بخش امریکای پرس تی وی گفت، بعید نیست که عوامل جاسوسی اسرائیل(موساد) به عنوان افسر پلیس از توداشف بازجویی و پس از آن که موفق نشدند وی را به اعتراف وادارند، او را به ضرب گلوله کشته باشند.

عبداالباقی توداشف، پدر ابراهیم روز پنجشنبه در حالی که تصاویر جسد پسرش را در دست داشت در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو گفت، توداشف شش بار و یک بار از ناحیه سر هدف شلیک گلوله قرار گرفت.

عبدالباقی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، این تصاویر را دوستان توداشف پس از آن که اف بی آی جسد بی جان وی را به ما تحویل دادند، گرفته‌اند.

اف بی آی، مدعی است توداشف پس از آن که وی به خشونت گرائید و مامور این اداره را با چاقو زخمی کرد، کشته شد.

ادعای این افسر افی بی آی در حالی است که یک منبع ناشناس در این اداره روز پنجشنبه در گفت و گو با واشنگتن پست با تکذیب این گزارش گفت، توداشف غیر مسلح بود و هرگز با خود سلاح و یا چاقویی به همراه نداشت.