دبیرکل حزب الله لبنان: بسیج عمومی در کار نیست اما اگر رهبر حزب الله تصمیم بگیرد در همه میادین حاضر شود خواهید دید که دهها هزار نفر در همه میادین حاضر خواهند بود.

به گزارشمسلم پرس، سید حسن نصر الله، به مناسبت سالگرد آزادی جنوب لبنان در " نبطیه " طی سخنانی، تاکید کرد: خیانت ها و خنجرهایی که به پشت مقاومت زدند باعثنشد که پیروزی خود را به همه لبنانی ها و فلسطینی ها تقدیم نکند و همه لبنانی ها از برکت این پیروزی از سال ۲۰۰۰ تا به امروز برخوردارند و مقاومت با هرکسی که خطا کرد و با دشمن همکاری داشت با انسانیت و اخلاق برخورد کرد.دبیرکل حزب الله لبنان افزود: دشمن فهمید که تا وقتی تهدیدهایش ادامه دارد جایی در سرزمین ما ندارد و اگر مقاومت نبود اسرائیل قصد داشت به همه لبنان دست اندازی کند؛ البته مقاومت برای تحقق پیروزی منتظر اتحادیه عرب و جامعه بین الملل ننشست.وی درباره تحولات منطقه ای گفت: طرحی که کشورهای منطقه و ملل آن را تهدید می کند طرح تفکیری وحشیانه است. داعش در عراق و سوریه و سایر نقاط حضور دارد و درحال گسترش است و کسانی هستند که از نظر فکری با این گروه تروریستی همسو هستند.نصرالله افزود: تنها فرق بین داعش و جبهه النصره این است که دومی شاخه ای از القاعده در سوریه است.سید حسن نصرالله تصریح کرد هنوز کسانی هستند که سر خود را در برف فرو کرده اند و بی تفاوت هستند و برخی نیز گروههای تکفیری را تایید می کنند و آنها را دوست و هم پیمان و منجی خود می دانند. ما در برابر خطری هستیم که در تاریخ بی نظیر بوده و کیان بشری را هدف قرار داده است.وی افزود: داعش و النصره در قلمون با یکدیگر اختلاف پیدا کردند و با هم جنگیدند زیرا نتوانستند همدیگر را تحمل کنند. ما در برابر یک خطر وحشی برای تمام ملت های منطقه هستیم که وجود دیگران را برنمی تابد.

اهداف حمله به یمن محقق نشددبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که مقاومت و پایداری ملت یمن موجب شد تا اهداف مورد نظر عربستان و همپیمانان آن کشور برای حمله گسترده به یمن محقق نشود.وی گفت: از عربستان می خواهم حمله به یمن را متوقف و گفت و گوی سیاسی در ژنو را تسهیل و زمینه را در برابر راه حل سیاسی که به این مصیبت پایان دهد، باز کند.دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: از حکومت بحرین می خواهم دل خوش نکند که مردم بحرین ناامید شوند، زندانیان را آزاد و محاکمه های تشریفاتی شرا متوقف کند و با ملتش آشتی نمایند چون داعش سراغ همه شما خواهد آمد.

لبنانی ها منتظر اتحادیه عرب نماندندسید حسن نصر الله در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: تعدادی از لبنانی ها نه منتظر اتحادیه عرب ماندند و نه چشم به سازمان ملل و نه آمریکا و کشورهای غربی دوختند. با توکل بر خدا و اعتماد به قهرمانان خود و نیز دوستانش در ایران و سوریه مقاومت را تشکیل دادند.وی تاکید کرد امروز تاریخ با عناوین جدید درحال تکرار شدن است. کشورهای منطقه و جوامع و ارتش های آن را یک طرح تکفیری خونخوار تهدید می کند که نمونه آن داعش است. ما در برابر طرحی هستیم که در حال گسترش است. خون انسان ها را می ریزد و سرها را می برد و غارت می کند و با هرچیزی که متمدن و انسانی است با وحشی گری تعامل می کند.دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد داعش یک مجموعه کوچک نیست بلکه درحال گسترش است. این گروه در بخش هایی از خاک سوریه و عراق و سینا و یمن و افغانستان و پاکستان و لیبی وجود دارد و به آفریقا و نیجریه رسیده. دو روز قبل حضور خود را در عربستان اعلام کرد و در هر جای دیگری نیز ممکن است اعلام حضور کند.وی افزود: جبهه النصره نیز مانند داعش است اما شاخه القاعده در شام است و تلاش می کند با نام جدید جیش الفتح به کار خود ادامه دهد اما باید بداند که هیچ کسی نمی تواند پشت نام جدید پنهان شود.سید حسن نصرالله تاکید ک و سوریه مردمی که حتی از یک مسلک بودند به جای اتحاد با هم جنگیدند و یکدیگر را سر بریدند.نصرالله افزود: ما در برابر خطری هستیم که وجود دیگران را تحمل نمی کند. تکفود می دانند و از آن حمایت می کنند.

خطر تکفیری ها، در تاریخ بی نظیر استوی گفت ما با خطری روبرو هستیم که در تاریخ بی نظیر است. در عراق و سوریه مردمی که حتی از یک مسلک بودند به جای اتحاد با هم جنگیدند و یکدیگر را سر بریدند.نصرالله افزود: ما در برابر خطری هستیم که وجود دیگران را تحمل نمی کند. تکفیری های وحشی در مقابله با همه ملت های منطقه طوری رفتار می کنند که هرکس تفکر آنان را بپذیرد و با خلافت آنان بیعت کند جان سالم به در خواهد برد و دیگران جایگاهی نخواهند داشت.وی به کسانی که در برابر جنایات داعش سکوت کرده اند توصیه کرد تجدید نظر کنند زیرا خودشان اولین قربانیان داعش و النصره خواهند بود و سران و نمایندگان جریان المستقبل نیز جزء آنها هستند. از مسیحیان می پرسم آیا مواضع ۱۴ مارس شما و کلیساهایتان را از کشته شدن و تخریب حمایت می کند؟

با اعتماد به آمریکا موصل آزاد نمی شودوی گفت باید طرحی برای مقابله با این گروههای تروریست اندیشید زیرا داعش جلوی چشم آمریکا از شهری به شهری و از سوریه به عراق می رود و کسانی که به آمریکا اعتماد کنند نه تنها موصل را نمی توانند پس بگیرند بلکه رمادی را نیز دوباره تقدیم تروریست ها می کند.نصرالله تاکید کرد عراقی هایی که منتظر آمریکا نماندند توانستند دیالی و بخش بزرگی از استان صلاح الدین را پس بگیرند و از پیشروی تروریست ها جلوگیری کنند. لذا راه حل این است که ملت های منطقه به خودشان و توانایی های خود اعتماد کنند و با همکاری به دنبال دوستان واقعی باشند که در راس آنها ایران قرار داد. مقاومت، آمریکا را شکست داد و تروریست ها قوی تر از آمریکا و اسرائیل نیستند.

همه لبنانی ها از لاک بی تفاوتی خارج شوندوی از همه گروههای لبنان و منطقه خواست در مقابله با خطر تروریست ها مسوولیت پذیر باشند و از لاک بی تفاوتی خارج شوند.سید حسن نصرالله افزود: این اشتباه است که مبارزه با تروریست ها در مرز لبنان را مبارزه یک حزب بدانیم که تلاش دارد ارتش را درگیر جنگ کند. این مبارزه دولت لبنان است و همه باید در قبال آن احساس مسوولیت کنند.وی خاطرنشان کرد: نبرد بلندی های قلمون ادامه می یابد تا بتوانیم امنیت تمام مرزهای لبنان و سوریه را تامین نماییم. پس از آن پرونده عرسال و بلندی های آن باقیست.وی افزود: وقتی خودروهای بمب گذاری شده علیه ما ارسال می شد گفتیم که اهالی عرسال در واقع مردم خودمان هستند و نمی پذیریم که در قبال آنان بی مسئولیتی صورت بگیرد، همچنین مردم بعبلک و هرمل علی رغم آنکه برخی از گروه های مزبور و حتی اهالی عرسال، جوانان عشایر را کشتند، مسئولیت های خود را انجام دادند.

نظام لبنان در برابر مسائل عرسال مسئول استدبیرکل حزب اللن لبنان گفت: عرسال مسئولیت نظام است و وزیر کشور می گوید شهر اشغال شده است پس نظام لبنان باید برای آزاد سازی آن اقدام کند چون مردم آن کشته و اعدام می شوند.وی افزود: از بررسی این موضوع در هیات دولت نگریزید و ثابت کنید نظام هستید، اکثریت مردم عرسال این مشکل را حس می کنند، ای مردم عرسال ما آمده کمک به شما هستیم اما نظام است که باید به مسئولیت هایش در این زمینه عمل کند.سید حسن نصرالله یادآور شد: نصیحت می کنم که این مساله را از تنش های مذهبی بیرون ببرید، اگر نظام نمی خواهد مسئولیت اهالی بقاع را به عهده بگیرد به باقی ماندن یک تروریست در بلندی های آن راضی نشوید.به معادله طلایی ارتش، مردم و مقاومت در برابر تهدیدات پایبند بمانید.وی گفت: معادله ارتش، ملت و مقاومت معادله پیروزی و بازدارندگی بوده و ما آن را از چارچوب محلی خارج می کنیم.

خطر تکفیری کمتر از خطر اسرائیل نیستدبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: یکی از علل قدرت اسراییل در چند دهه گذشته گسترده کردن نبرد بود، خطر تکفیری کمتر از خطر اسراییل نیست، ما وحدت صف در برابر خطر تکفیری را می خواهیم.وی افزود: اگر جلوی سیطره داعش بر مناطق سوریه گرفته می شد آنچه در عراق اتفاق افتاد، رخ نمی داد، تمام اشخاصی که در برابر داعش در سوریه سکوت کردند مسئول رویدادهای عراق هستند اما آنهایی که جنگیدند مسئولیت به عهده شان نیست.سید حسن نصر الله گفت: بر اساس همین دیدگاه در سوریه جنگیدیم و امروز در کنار برادران سوری، ارتش، مقاومت و مردم سوریه می جنگیم و معتقدیم این دفاع از همه در سوریه، لبنان، عراق و یمن است.وی تاکید کرد: اگر مسئولیت اقتضا کند که حضور یابیم، حضور ما در سوریه گسترده تر می شود، در سالگرد پیروزی مقاومت تاکید می کنیم که حضور ما در سوریه مبتنی بر این دیدگاه فکری استراتژیک است و این منطقی صحیح است، ما هر جا اقتضا کند هستیم و در کنار ارتش، مردم و مقاومت سوریه می توانیم پیروزی بسازیم.دبیرکل حزب الله تصریح کرد: علی رغم مسایل منطقه ای ما اینجا در جنوب لبنان می مانیم و مراقب دشمن اصلی و جنگ اصلی هستیم. ما این جبهه را ترک نکرده و نخواهیم کرد و آمادگی خود را حفظ کرده و مسایل حاشیه ای ما را از آن بازنمی دارد. بدانید که مقاومت در بالاترین سطح آمادگی است. دشمن بهتر از لبنانی ها می داند که من چه می گویم، برای همین به جنگ روانی خود ادامه می دهد که البته ما از آن هم نمی ترسیم.وی افزود: برخی لبنانی ها که تعداد شهدای ما را می شمرند باید از خودشان خجالت بکشند زیرا آنها به فضل شهدا با صلح و امنیت در این کشور زندگی می کنند و این چیزها در اراده ما خللی وارد نمی کند.

دهها هزار نیروی حزب الله آماده نبرد هستندسید حسن نصرالله گفت برخی ادعا می کنند که حزب الله در بحران قرار گرفته و نصرالله به زودی بسیج عمومی اعلام می کند ولی من می گویم که بسیج عمومی در کار نیست اما اگر رهبر حزب الله تصمیم بگیرد در همه میادین حاضر شود خواهید دید که دهها هزار نفر در همه میادین حاضر خواهند بود.وی بیان کرد: در عید پیروزی و مقاومت به خداوند بزرگ قسم می خورم که مقاومت هیچگاه مانند امروز آماده و در صحنه نبوده است و اگر ما و ارتش های منطقه بر خدا توکل کنند و به دشمنان امیدوار نباشند و از دوستان حقیقی کمک بگیرند و به جوانان قهرمان خود تکیه کنند طرح تکفیری از بین خواهد رفت.

منبع: العالم