جنبش انصارالله یمن طی ارسال پیامی به دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به وقوع فاجعه انسانی در یمن هشدار داده و از این سازمان درخواست کرده است که نقش فعال و سازنده خود برای پیروزی ارزش های اخلاقی و انسانی را به اجراء در آورده و جلوی تجاوزات عربستان به یمن بگیرد.
به گزارشMuslimPress، جنبش انصار الله یمن با ارسال پیامی به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد وی را در جریان جنایات عربستان در یمن و هدف قرار گرفتن تاسیسات حیاتی کشور قرار داد. جنبش انصار الله در این پیام تاکید کرده است که بیمارستان های یمن با مشکل جدی سوخت مواجه هستند و سوخت این بیمارستان ها حداکثر تا بیست و چهار ساعت آینده تمام خواهد شد. این در حالی است که بیمارستان های این کشور مملو از مجروحان و بیماران یمنی است. جنبش انصار الله یمن همچنین به بان کی مون درباره اقدامات جنایت کارانه جنگنده های آل سعود در منطقه «سعوان» واقع در صنعاء هشدار داده و کشته شدن دهها نفر از شهروندان را در این منطقه یاد آوری کرده است. این جنبش همچنین به دبیر کل سازمان ملل یاد آور شده است که عملیات کشتار مردم یمن در اطراف استان «صعده» به وسیله جنگنده های عربستانی همچنان ادامه دارد. انصار الله در این پیام خاطر نشان کرده که جنگنده های آل سعود دیروز شنبه بیش از چهل بار به یازده منطقه در استان «صعده» حمله نموده است. جنگنده های عربستان دیروز همچنین تاسیسات حیاتی از جمله بانک ها و هتل ها را در استان «حجه» هدف قرار داده اند. کشته شدن شهروندان و زخمی شدن برخی از آنان در بیمارستان ها و خانه های مسکونی در «تعز» از دیگر موارد یاد شده در پیام انصار الله به بان کی مون می باشد. انصار الله یمن در پایان از دبیر کل سازمان ملل درخواست کرده است که این سازمان نقش فعال و سازنده خود را برای پیروزی ارزش های اخلاقی و انسانی به اجراء در آورد و جلوی تجاوزات عربستان به یمن را بگیرد.
دبیر کل سازمان ملل متحد: ممانعت از کمک‌رسانی و ورود کمک‌های غذایی، دارویی و سوخت به مردم یمن فاجعه انسانی استبان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز طرف‌های درگیر در یمن را به توقف عملیات نظامی دعوت کرد و هشدار داد، ادامه خشونت‌ها مانع از کمک‌رسانی و ورود کمک‌های غذایی، دارویی و سوخت به مردم یمن می‌شود و این یک فاجعه انسانی است. بان کی مون در بیانیه روز پنجشنبه خود از همه طرف‌ها خواست، مسیرهای امنی را برای آژانس‌های حقوق بشری فراهم کنند. وی مجددا آتش‌بس فوری و توافق بر سر آتش‌بس انسانی را خواستار شد. دبیرکل سازمان ملل افزود: حمله به شهروندان و تاسیسات زیربنایی از جمله بیمارستان‌ها و مراکز تجمع مردم و نهادهای وابسته به سازمان ملل نقض قوانین بین‌المللی حقوق بشر است. وی تاکید کرد که خشونت کمک رسانی به مردم تحت محاصره را دچار مشکل کرده است. به ویژه که فرودگاه‌ها نیز بسته شده‌اند. بان کی مون هشدار داد، در صورتی که امکان انتقال سوخت و کمک به یمن فراهم نشود، روند کمک‌رسانی‌های بشردوستانه تا چند روز آینده ناگزیر متوقف خواهد شد. وی در گزارش خود اعلام کرد که شبکه آب و فاضلاب و خدمات ارتباطی در یمن تقریباً نابود شده است و بیش از ۱۲۰۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ هزار تن دیگر به دلیل بمباران در چند هفته گذشته خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.
لازم به ذکر است که شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه به درخواست روسیه نشستی فوق‌العاده را به منظور گفتگو درباره بحران انسانی در یمن خواستار شده است.