به مناسبت فرارسیدن روز جهانی کتاب، نمایشگاه کتاب " سعادت " روز سه شنبه(۱ ثور) با حضور مسئولین فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان و جمعی از دوستداران کتاب در کایل افتتاح گردید.

به گزارشمسلم پرس، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و روز جهانی کتاب، نمایشگاه کتاب سعادت با حضور مسئولین وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، جمعی از اساتید و دوستداران کتاب در مورخه ۱/۲ / ۹۴ در کابل آغاز بکار نمود.
در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الهی آغاز شد مسئول برگزاری نمایشگاه گزارشی از روند شکل گیری و آماده سازی نمایشگاه ارائه و گفت: در این نمایشگاه ۳۰ هزار عنوان کتاب جدید در حوزه های مختلف علمی - دینی - ادبیات و غیره به نمایش گذاشته شده است تا دوستداران کتاب از این نعمت الهی بهره مند گردند.
در ادامه جهانشاهی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه تاکید نمود: اسلام بعنوان دین جامع افتخار دارد تا اولین کلام وحی خویش را به پیامبر بزرگوار اسلام(ص) خواندن قلمداد نماید و معجزه خویش راکتاب قرآن قرار دهد. بدین جهت برای ما مسلمانان جای افتخار میباشد.
وی در ادامه تاکید نمودند که ملت ها در سایه رشد علمی به قدرت تاثیرگذار داخلی و جهانی تبدیل می گردند واین مهم نیز میسر نمی باشد مگر با ترویج فرهنگ کتابخوانی و برگزاری چنین نمایشگاه ها برای توجه دادن مردم به موضوع کتاب و کتابخوانی.
سپس حاضرین با قطع نوار نمایشگاه را افتتاح نمودند.
این نمایشگاه در کابل به مدت ۲۰ روز به بازدید کنندگان خدمات ارائه می نماید.