وزارت امور خارجه فلسطین طی انتشار بیانیه ای نسبت به تعامل جامعه جهانی با عملیات یهودی سازی در قدس هشدار داد و تحرک فوری کشورهای عربی و اسلامی برای نجات قدس و مقدسات مسلمانان و مسیحیان را خواستار شد.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از IRIB. IR، وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه ای درباره تعامل جامعه جهانی با عملیات یهودی سازی در قدس و دیگر شهرهای فلسطین به عنوان یک موضوع عادی هشدار داد و افزود: «قدس به همبستگی و حمایت جدی و موثر عربی و اسلامی نیاز شدیدی دارد.»
این نهاد دولتی فلسطینی، تحرک فوری کشورهای عربی و اسلامی را برای نجات قدس و مقدسات مسلمانان و مسیحیان خواستار شده است.
در این بیانیه اقدامات تحریک آمیز اسراییل برای یهودی سازی قدس و ظلمی که در حق فلسطینیان ساکن بیت المقدس می شود محکوم شده است.
در این بیانیه آمده است متاسفانه اسراییلی ها همچنان به سیاست تخریب خانه های فلسطینی و عملیات حفاری زیر مسجد الاقصی و اطراف آن ادامه می دهند و همین حفاری ها باعثترک خوردن دیوار خانه های شمار زیادی از شهروندان فلسطینی شده است.
وزارت امور خارجه فلسطین در این بیانیه تصمیم دادگاه عالی اسراییل را در خصوص اجرای قانون موسوم به «مصادره املاک فلسطینیان» در قدس محکوم و آن را اقدامی نژادپرستانه با هدف گسترش شهرک سازی ها، کوچاندن اجباری فلسطینیان و اسکان یهودیان افراطی به جای آنان توصیف کرد.
در این بیانیه بر ضرورت توجه جامعه بین المللی به مخاطرات سیاست های اسراییل در قدس و متناقض بودن آن با قوانین بین المللی تاکید شده است.
به گزارش خبرگزاری «معا» از رام الله در کرانه باختری رود اردن، دولت فلسطین از نهادهای بین المللی خواست هر تصمیمی را که برای جلوگیری از سیاست های اشغالگرایانه و زورگویانه رژیم اشغالگر اسراییل لازم است اتخاذ کنند.