دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی در مجتمع سیدالشهدا در ضاحیه در جنوب بیروت گفت: متجاوزان نتوانستند سنی و شیعه یمن را با یکدیگر درگیر کند و در این توطئه شکست خوردند.

به گزارش مسلم پرس و به نقل از العالم، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان امروز(جمعه) طی سخنانی در مجتمع سید الشهداء در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت، وضعیت کنونی یمن را مشابه وضعیت لبنان در تجاوز رژیم صهیونیستی در ژوئیه ۲۰۰۶ دانست و تأکید کرد: تخریب پایگاه های ارتش یمن و بمباران هواپیماها و مراکز اداری به بهانه دفاع از مردم یمن غیرقابل باور است.

* ناکامی در بازگرداندن منصور هادی، نشان شکست تجاوزگری عربستان
سید حسن نصر الله با اشاره به اینکه ناکامی طرف های خارجی در بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی به یمن بیانگر شکست تجاوز نظامی عربستان به این کشور است، گفت: مردم یمن بر این باورند که عبدربه منصور هادی هیچ نقشی در اداره کشورشان نخواهد داشت.

* کنترل ارتش و انصار الله بر اکثر استانها
دبیرکل حزب الله لبنان، انتخاب بحاح به عنوان معاون رئیس جمهور مستعفی یمن را به عنوان یکی از دلایل احتمالی ناامیدی طرف های خارجی برای بازگرداندن هادی به یمن دانست و گفت: در حال حاضر اکثر استان ها در دست ارتش و کمیته های مردمی است و این دلیلی دیگر بر شکست تجاوز است و از سوی دیگر، ارتش و مردم یمن شور و شوق زیادی از خود برای ایستادگی در میدان مبارزه نشان می دهند.

* شکست عربستان در تبدیل درگیری به شیعه و سنی در یمن
نصر الله با اشاره به ناکامی ائتلاف عربی - آمریکایی در تبدیل جنگ یمن به جنگی بین زیدی با شافعی، سنی با شیعه و جنگ شمالی ها با جنوبی ها در این کشور گفت: متجاوزان نتوانستند سنی و شیعه یمن را با یکدیگر درگیر کند و در این توطئه شکست خوردند.

* عربستان به پایان کار خود رسیده است
دبیرکل حزب الله لبنان، با اشاره به اینکه تجاوز به یمن تهدیدی را که اصلا وجود نداشت، به تهدیدی واقعی تبدیل کرد گفت: همه مردم یمن از مسئولان خود می خواهند که به عربستان حمله کنند زیرا این کشور با تجاوز به یمن به پایان کار خود رسیده است.
وی تصریح کرد: صدها میلیارد دلار برای ارتش عربستان هزینه شده است ولی این ارتش جرأت حمله زمینی به یمن را ندارد.

* سید عبدالملک الحوثی؛ رهبری شجاع و خردمند
سید حسن نصر الله، عبدالملک الحوثی را رهبری شجاع و خردمند دانست و تأکید کرد: مردم یمن هنوز گزینه های واقعی خود را برای مقابله با عربستان روی میز نگذاشته اند.
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به ادعای عربستان مبنی بر نمایندگی اعراب برای تجاوز به یمن و دروغین بودن این ادعای ائتلاف متجاوز عربی – آمریکایی گفت که ملت های عربی، عربستان را به نمایندگی از خودشان، مکلف به حمله به یمن نکرده اند.
وی افزود: ما مخالفت خود را با تجاوز عربستان به یمن اعلام و از ملت مظلوم یمن حمایت می کنیم.

* کسی عربستان را مامور حمله به یمن نکرده است
سید حسن نصر الله با اشاره به اینکه تهدیدها، مقاومت لبنان را از محکوم کردن تجاوز عربستان به یمن و حمایت از مردم مبارز یمن بازنخواهد داشت تأکید کرد: عربستان ادعا می کند که به نمایندگی از اعراب به یمن حمله می کند ولی آیا ملت های عرب عربستان را به نمایندگی از خود مکلف به حمله کردن به یمن کرده اند؟

* داعش بزرگترین تهدید حرمین شریفین
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: مردم یمن نیازی به ثابت کردن عرب و مسلمان بودن خود ندارند، بلکه طرفی که به یمن تجاوز می کند باید عرب و مسلمان بودن خود را ثابت کند. زیرا مردم یمن عاشق پیامبر اسلام(ص) و زیارت خانه خدا و بارگاه پیامبر خدا هستند و ادعای اینکه یمنی ها تهدیدی برای مکه مکرمه و مدینه منوره محسوب می شوند واهی و در راستای منحرف کردن افکار عمومی است.
سید حسن نصر الله تصریح کرد: ادعای تهدید بودن مردم یمن[برای مقدسات مسلمانان در حجاز] در حالی مطرح می شود که داعش و وهابیت عربستان خطرناک ترین تهدید برای مکه مکرمه و مدینه منوره هستند.
وی افزود: آل سعود اماکن مذهبی عربستان را تخریب کردند و می خواستند در سال ۱۹۲۶ قبر پیامبر اکرم(ص) را تخریب کنند که اعتراض های الازهر مصر و مسلمانان مانع تخریب قبر شریف ایشان شد.

* سلطه دوباره بر یمن؛ هدف واقعی عربستان و آمریکا
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: گفته ها و بهانه های واهی زیادی برای توجیه کردن حمله سعودی علیه مطرح شده است اما هدف واقعی بازگرداندن سلطه آل سعود و آمریکا بر یمن است زیرا ملت یمن موفق شد تا قدرت را در دستان خود بگیرد.

* شورای امنیت در کنار جلاد ایستاد
وی تصریح کرد: شورای امنیت باید تصمیم می گرفت که جنگ را علیه یمن متوقف کند ولی نه تنها پیشنهاد جلاد را پذیرفت و قربانی را نادیده گرفت بلکه حتی حق را نیز به جلاد داد. ما نیز چنین وضعیتی را در لبنان و فلسطین شاهد هستیم. باید تاکید کنم که این قطعنامه بین المللی علیه یمن نیز نظیر سایر قطعنامه های بین المللی ارزشی ندارد. حالا برهمگن روشن شده است که حملات هوایی نمی تواند سرنوشت نبرد را مشخص کند و حمله زمینی نیز هزینه زیادی دارد و دیگر بجز ایستادگی و پایداری برای مردم یمن چیزی نمانده است؛ هرچند که برای راه حل سیاسی نیز آماده هستند.

* حامی گفت وگوی ایران و عربستان هستیم
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ما حامی گفت وگوهای ایران و عربستان هستیم و سالها است که ایران در راستای گفت وگو با عربستان گام بر می دارد تا اینکه با این کشور به تفاهم برسد اما مخالفت همواره از جانب عربستان بوده است و به آن پاسخ منفی داده است.
وی افزود: ایران برای گفت‌وگو با عربستان آماده و به آن معتقد است ولی عربستان به خاطر شکست خود در سوریه، لبنان و عراق به انجام این امر نیست و درحال حاضر نیز با قتل عام زنان و کودکان در یمن و بحرین بدنبال کسب موفقیتی برای خود می گردد.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: وقت آن فرا رسیده که به طور روشن صحبت کنیم و دیگر جنگ نیابتی کافی ولی سفیر عربستان در واشنگتن اعلام جنگ کرده است و ارتش عربستان درحال بمباران و ویران کردن یمن و قتل عام یمنی ها است؛ به رغم اینکه ما از راه حل سیاسی صحبت می کردیم. اما از نظر منوقت آن رسیده که مسلمانان، عربها و جهانیان این موضوع را به عربستان بگویند که دیگر کافی است.

* تنها رژیم اسرائیل از اختلافات جهان اسلام سود می برد
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در این اختلافات، تنها بازنده بزرگ ملت فلسطین و مسئله فلسطین و تنها پیروز بزرگ رژیم اسرائیل است.
وی در پایان سخنان خود تاکید کرد که مردم یمنی به پایداری، استقامت و ایستادگی خود ادامه خواهند داد و آنها پیروز هستند.