مدیر حوزه علمیه اهل سنت " طوبی " زاهدان با اشاره به جنایات رژیم سعودی در یمن با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: چرا تعدادی از مسلمانان، آمریکا و اسراییل را به‌عنوان مرجع خود قرار می‌دهند و از آن‌ها برای حمله به یک کشور اسلامی دیگر کمک می‌گیرند؟! / آن ها از اصل اساسی قرآن دور شده‌ و کافران را به‌عنوان مرجع اصلی خودشان می‌پندارند.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از خبرگزاری رسا، مولوی عبدالغنی بارانی، مدیر حوزه علمیه اهل سنت " طوبی " زاهدان در گفت وگو با این خبرگزاری، گفت: تمام بمب‌ها و موشک‌های عربستان بر روی سرزمین اسلامی و امت مسلمان فرود می‌آید و این نهایت گستاخی است.
وی تصریح کرد: کسانی که این ادعا را دارند که مواضع نظامی را مورد هدف قرار می‌دهیم، به کجا حمله می‌کنند؟! مناطق نظامی متعلق به چه کسانی است؟ تمام سلاح‌ها متعلق به ملت اسلامی است و از بودجه کشور اسلامی یمن برای دفاع از خود خریداری‌شده است.
مولوی بارانی با تأکید بر خیانت رژیم آل سعود به جامعه مسلمانان، افزود: برای کشوری که ادعای اسلام و رهبریت مسلمانان را دارد، انجام چنین اعمال ننگینی توجیه‌پذیر نیست آنان به دستورات قرآن عمل نمی‌کنند که می‌فرماید ”فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِی شَیْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ” و چون در امری اختلاف کردید اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید به خدا و پیامبر رجوع کنید.
وی ادامه داد: امروز اختلافات را به اسراییل و آمریکا واگذار می‌کنند از اصل اساسی قرآن دور شده‌اند و کافران را به‌عنوان مرجع اصلی خودشان می‌پندارند.
مدیر حوزه علمیه اهل سنت طوبی زاهدان خاطرنشان کرد: چه اتفاقی افتاده است که تعدادی از مسلمانان، آمریکا و اسراییل را به‌عنوان مرجع خود قرار می‌دهند و از آن‌ها برای حمله به یک کشور اسلامی دیگر کمک می‌گیرند؟! اسراییل و آمریکا هم برای حمله به سایر ممالک اسلامی کمک می‌کنند تا کشورهای اسلامی با هم درگیر شوند و آن‌ها این دربه‌دری و کشتار مسلمانان را ببینند و لذت ببرند که این مسلمانان فریب‌خورده تا چه اندازه نسبت به هم آگاهی و شناخت ندارند.
وی بیان کرد: فردا همین یمن هم به کمک شما خواهد آمد وقتی آمریکا به عربستان حمله کند همین فرد یمنی در حمایت از عربستان در برابر آمریکا خواهد ایستاد حال شما را چه شده که با یکدیگر می‌جنگید و کشورهای اسلامی را نابود می‌کنید؟!
وی در پایان اشاره کرد: امیدواریم این افراد به عقل خود رجوع کنند و به دستور قرآن با هم مذاکره کنند چون ما با اصل مذاکره موافقیم و دو ملت مسلمان باید با هم تعامل داشته باشند.