مردم چندین منطقه بحرین در حمایت از " شیخ علی سلمان " به خیابان ها آمده و برای آزادی وی شعار سر دادند، از سویی جمعی از زنان بحرینی نیز برای اعلام همبستگی با زندانیان سیاسی در منطقه سنابس تحصن کردند.

به گزارشمسلم پرس، چندین منطقه بحرین شاهد برگزاری تظاهرات شبانه در حمایت از " شیخ علی سلمان " دبیر کل جمعیت وفاق بود.
سایت جمعیت وفاق بحرین تأکید کرد، مناطق العکر، المصلی و البلاد القدیم شاهد تظاهرات برای آزادی همه زندانیان سیاسی و در راس آنان رهبران مخالفان بود.
معترضان با سر دادن شعارهایی بر پایبندی به خواستها و اهداف انقلاب بحرین تاکید کردند.
درهمین حال خانواده های سه زندانی چند روز پس از قطع ارتباط با زندانیان خود درمنطقه الدراز، ابراز نگرانی کرده و خواهان اعلام محل حضور و اطمینان یافتن از سلامتی آنان شدند.
در همین راستا جمعی از زنان بحرینی برای اعلام همبستگی با زندانیان سیاسی در منطقه سنابس تحصن کردند.
شرکت کنندگان در این تحصن که توسط ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه ترتیب داده شده بود، مخالفت خود را با صدور احکام ظالمانه اعدام برای مردم انقلابی بحرین اعلام، و بر ادامه همبستگی با زندانیان سیاسی و درخواست برای آزادی همه زندانیان سیاسی تأکید کردند.


زنان با در دست داشتن عکس فرزندان زندانی و محکوم به اعدام خود از مقامات بحرینی خواستند تا به این احکام ظالمانه پایان داده و همه زندانیان سیاسی را آزاد کنند.
در این تحصن خانواده زندانیانی مانند سامی المشیمع، عباس السمیع و علی السنکیس با ایراد سخنرانی بر مخالفت خود با صدور احکام اعدام در حق فرزندانشان تاکید کرده، و خواهان تعیین تکلیف آنان شدند.
سخنرانان این مراسم با خانواده های زندانیان محکوم به اعدام نیز اعلام همبستگی کردند.
لازم به ذکر است که اخیرا شماری از بازداشت شدگان بحرینی که به تازگی از زندان های رژیم آل خلیفه رهایی یافته اند، گفتند که بازداشت شدگان در زندان جو در شرایط وخیم انسانی به سر می برند و شکنجه و ضرب و شتم آنها ادامه دارد.

منبع: العالم