واشنگتن در پی پرتاب ماهواره فجر توسط ایران اعلام کرد موضوع توانایی حمل کلاهک هسته‌ای توسط موشک‌های بالستیک ایران در مذاکرات مطرح می‌شود.
به گزارش مسلم پرس و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به پرتاب ماهواره فجر توسط ایران مدعی شد برنامه موشکی ایران همچنان تهدید خطرناکی برای منطقه است و با دقت آن را رصد می‌کنیم.
جن ساکی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: یکی از موضوعاتی که در مذاکرات(ایران و ۵ + ۱) مطرح می‌شود چگونگی بررسی قابلیت های حمل کلاهک هسته ای توسط موشک های بالستیک است. این موضوع در مذاکرات هسته‌ای بحثشده و خواهد شد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی تلاش کرده تا دستاورد بومی ایران را که در فاصله ۴۷۰ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد تهدید جلوه دهد که ماهواره فجر کاربردهای هواشناسی، نقشه برداری و تحقیقاتی دارد. ' مهدی سروی ' مدیر پروژه های فضایی شرکت صنایع الکترونیک ایران تاکید کرده که این ماهواره کاربردهای نظامی ندارد و در زمینه هایی نظیر کشتیرانی، دریاها، راه ها، کشاورزی و هواشناسی استفاده می شود. به گفته مدیر پروژه های فضایی صایران مشاهده گسترش شهر، بررسی تخریب منابع طبیعی، مشاهده پوشش ابرها و پراکندگی انسانی از جمله دیگر کاربردهای ماهواره فجر است.