عربستان سعودی از ارتباط نزدیک حماس با ایران ابراز نگرانی کرده و از این جنبش خواسته تا تمامی راه‌های ارتباط با ایران را متوقف کند.

پایگاه فلسطینی الرای نزدیک به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در مطلبی نوشت مقامات عربستان از نزدیک شدن جنبش حماس و ایران خشمگین هستند.
این پایگاه خبری در ادامه به نقل از منابع بلندپایه از گفتگوی بین مقامات اطلاعاتی عربستان سعودی و رهبران حماس در خارج پیرامون روابط حماس و ایران که اخیرا افزایش یافته، خبر داد.
براساس گفته منابع فلسطینی، عربستان سعودی از رهبران حماس در مورد کیفیت روابط حماس و تهران و چرایی موافقت حماس با ارتباط با ایران سوال نموده است.
این منابع افزودند: عربستان سعودی از سیاست خارجی حماس در قبال ایران ابراز نارضایتی کرده و از این جنبش خواسته است که تمامی راه‌های ارتباط با ایران را در مقابل فشار این کشور برای رفع محاصره نوار غزه، متوقف کند.

قدردانی شاخه نظامی حماس از کمک های ایران
گردان های قسام اخیرا در حاشیه مراسم بیست و هفتمین سالگرد تأسیس جنبش حماس، در بیانیه ای از همه کشورها، و در رأس آنها ایران که در ارسال کمکهای مالی، تسلیحاتی و موشکی به این جنبش دریغ نکرده، قدردانی کرد و افزود: این موشک ها سنگرهای رژیم اشغالگر صهیونیستی را ویران کرد.