صد ها نفر از عزاداران تهرانی که برخی از آنان از مراسم پیاده روی نجف تا کربلا جامانده بودند، با پای پیاده به زیارت عبدالعظیم حسنی شتافتند.

مردم تهران در قالب دسته جات عزاداری یا به صورت خانوادگی از سه مبداء میدان امام حسین(ع)، میدان آزادی و امامزاده حسن(خیابان قزوین) به صورت پیاده عازم شهرری شدند تا در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(س) به سوگواری سالار شهیدان و یاران باوفایش بنشینند.
در مسیر ۱۹ کیلومتری میدان امام حسین(ع) حرکت انبوه مردم از پیر و جوان و زن و مرد به صورت مداوم از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح ادامه داشت. عزاداران اربعین حسینی در این مسیر که عمدتاً به صورت خانوادگی حضور یافته بودند با در دست داشتن پرچم های سیاه و سربندهای یااباعبدالله الحسین، ارادت خود را به آل الله و خاندان رسالت ابراز داشتند.
در مسیر عبور کاروان بزرگ اربعین، موکب های مختلف مردمی و ساکنان خیابان ۱۷ شهریور، حسینیه ها و تکایای محلی و نیز شهرداری تهران با توزیع نذورات از عزاداران پذیرایی می کردند.
دو مسیر دیگر راهپیمایی اربعین تهران یعنی میدان آزادی و امامزاده حسن(خیابان قزوین) نیز شاهد حضور گسترده مردمی بود که به صورت پیاده برای نشان دادن ارادت خود به سالار شهیدان(ع) عازم آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(س) بودند.