رژیم صهیونیستی قصد دارد تا ۴۶ جامعه بدوی را به منطقه‌ای در شهر اریحا در کرانه باختری منتقل کند.

رژیم صهیونیستی در صدد است تا ۴۶ جامعه بدوی را از مناطق بین شرق بیت المقدس و دریای مرده و همچنین از حد فاصل بین شهرهای بیت‌لحم و رام‌الله اخراج و به منطقه‌ای در شهر اریحا در کرانه باختری منتقل کند.
برخی از فلسطینیان معتقدند که این طرح توطئه ای است برای پاکسازی نژادی و قومی در سرزمین های اشغالی فلسطین که صهیونیستها قصد دارند در کرانه باختری به اجرا بگذارند.
جمال جمعه، فعال سیاسی گفت: این اقدام برخلاف قوانین بین الملل است. این عمل همانند جنایت علیه بشریت است و باید فورا متوقف شود.

با توجه به اینکه کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واسطه انتخابات آتی پیش از موعد در حال فروپاشی است، بسیاری از کشورها از این طرح رژیم صهیونیستی انتقاد کرده‌اند و برخی دیگر نیز آن را به عنوان تلاشی برای پشتیبانی از کمپین انتخاباتی آتی در تل آویو بر می‌شمارند.
به گزارش شبکه پرس تی وی، عبدالله عبدالله، تحلیلگر مسایل سیاسی در این باره گفت: تردیدی نیست که این اقدام با هدف پشتیبانی از کمپین انتخاباتی آتی تندروهای اسرائیلی که سعی در کسب آراء شهرک نشینان دارند، صورت گرفته است.
مقامات اسراییلی طرح اخراج اجباری بدوی‌های فلسطینی را از سال ۱۹۴۹ تاکنون در مراحل مختلف به اجرا درآورد ه اند.
تل آویو تاکنون از به رسمیت شناختن حقوق بدوی‌ها امتناع و خدمات عمومی را از آنها دریغ کرده است. سازمان ملل در ماه سپتامبر جامعه بین الملل را ترغیب کرد از طرح‌های رژیم صهیونیستی برای جابجایی بدوی‌ها از کرانه باختری جلوگیری کنند.
پیر کراهن بول، مدیر آژانس امداد و کار سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی نیز گفت اجرای این طرح باعثافزایش نگرانی‌هاست زیرا این اقدام انتقال اجباری محسوب می‌شود و با کنوانسیون چهارم ژنو در تضاد است.
وی افزود احتمال می‌رود این طرح راه را برای توسعه بیشتر شهرک‌های غیر قانونی اسرائیل هموار کند.

منبع: خبرگزاری قدس