رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان گفت: نیروهای مسلح افغانستان توانایی دفاع مستقل از این کشور را دارند و دیگر هیچ نیرویی توان شکست آنان را ندارد.

دفتر مطبوعاتی رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‌ای به نقل از عبدالله عبدالله اظهار داشت: نیروهای مسلح افغانستان توانایی دفاع مستقل از این کشور را دارند و دیگر هیچ نیرویی توان شکست آنان را ندارد. عبدالله این اظهارات را روز گذشته در جریان آخرین روز سفر به انگلیس در جریان بازدید از آکادمی نظامی «سنت هرست» آن کشور بیان داشت.
وی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به توانایی‎های ارتش ملی افغانستان برای دفاع از این کشور پس از پایان مأموریت نظامی نیروهای خارجی‌ گفت: چالش‌ها و مشکلاتی نیز وجود دارد اما اگر کشورهای خارجی به ویژه انگلیس به وعده‌های که داده‌اند عمل نمایند این مشکلات نیز حل خواهد شد.
رئیس اجرایی دولت وحدت ملی ضمن تأکید بر همکاری‌های طولانی‌مدت میان افغانستان و کشورهای افزود: اعلام حمایت همه جانبه جامعه جهانی در نشست وزرای خارجه ناتو و کنفرانس لندن، زمینه را برای خودکفایی افغانستان فراهم خواهد ساخت.
وزرای خارجه ناتو و شرکت‌کنندگان نشست لندن با اعلام حمایت از دولت وحدت ملی، تعهدات جدیدی را در قبال افغانستان وعده دادند که براساس آن، مأموریت جدید نیروهای خارجی در زمینه آموزش و تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان از اول ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز خواهد شد.