آستان حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) و همچنین چندین شرکت و سازمان در آینده ای نزدیک کلنگ ساخت فرودگاه بین المللی امام حسین(ع) در شهر کربلا را بر زمین می زنند.

در همین راستا «باقر زبیدی» وزیر حمل و نقل عراق در یک کنفرانس خبری مشترک با «عقیل طریحی» استاندار کربلا، ضمن اعلام این خبر، گفت: فرودگاه بین المللی امام حسین علیه السلام به یکی از مهم ترین و استراتیژی ترین فرودگاه های منطقه تبدیل خواهد شد.
وی در ادامه افزود: بر اساس طرح و برنامه ریزی انجام شده، قرار است این فرودگاه گنجایش حمل و نقل بیش از ۱۵ میلیون زائر و مسافر را در سال داشته باشد.
وزیر حمل و نقل عراق در مورد اطراف سرمایه گذار در این پروژه گفت: علاوه بر مدیریت آستان حرم امام حسین علیه السلام و مدیریت آستان حرم حضرت عباس علیه السلام، شرکت ها و اطراف دیگری نیز برای سرمایه گذاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.
«باقر زبیدی» افزود: بر همین اساس مدیر حمل و نقل داخلی وزارت حمل و نقل را مسئول پیگیری این موضوع کردیم تا همه درخواست کنندگان در سرمایه گذاری، چه از داخل عراق و چه از خارج عراق را در این طرح سهیم کنند تا بتوانند در چنین سرمایه گذاری شرکت کنند.
او در ادامه این کنفرانس خبری به انتقاد از بودجه وزارت خانه زیر نظرش اشاره کرد و گفت: متأسفانه بودجه ای که برای سال آینده برای وزارت حمل و نقل عراق اختصاص داده شده تنها ۳۵۰ میلیون دلار است. با توجه به ده ها طرح و پروژه عمرانی از قبیل جاده، فرودگاه و غیره که ما در این وزارت خانه پیگیر آن هستیم، چنین بودجه ای بسیار اندک به شمار می رود و امیدواریم که افزایش یابد.