روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با بیان اینکه تعدادی از رهبران ائتلاف دولتی اسرائیل به خروج از این ائتلاف تهدید کرده اند، کابینه نتانیاهو را در آستانه فروپاشی دانست.

بر اساس این گزارش، «یائیر لبید» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی به نتانیاهو هشدار داده است که اگر اصلاحات در سازمان بهداشت انجام نشود و قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون برابری به تصویب نرسد از کابینه خارج شده و انتخابات برگزار خواهد شد همچنانکه «زیپی لیونی» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی نیز تهدید به خروج از کابینه کرده است.

به نوشته این روزنامه، زیپی در چارچوب اختیارات خود روز گذشته تصمیم گرفت که بررسی قانون ملی را متوقف کرده و مانع تصویب آن در داخل کمیته قانونگذاری کنست شود.

لیونی پیش نویس این قانون را خطرناک خواند از سوی دیگر برخی افراد در داخل احزاب راستگرای این اقدام لیونی را اقدامی خرابکارانه دانستند و حتی نتانیاهو نیز تصمیم گرفت که کمیته قانونگذاری را دور زده و پیش نویس این قانون را در جلسه آتی کابینه مطرح سازد و اعلام کرد که تمایل دارد این قانون به تصویب برسد.

در همین رابطه «نفتالی بینت» وزیر اقتصاد و صنعت از این اقدام لیونی به خشم آمده و تاکید کرد که اقدامات دو فراکسیون «یش عتید» و «هتنوعاه» شکستن قوانین بود و در صورت عدم تصویب قانون ملی حزب وی نیز هرگز به هیچ قانونی که از سوی این دو حزب ارائه شود، رأی نخواهد داد.

به نوشته این روزنامه، وضعیت کنونی یعنی بحران در خصوص قانون ملی، بودجه دولت، قانون مالیات بر ارزش افزوده و ساخت و سازها در شهرک ها که همگی تهدیدی برای فروپاشی دولت است و مشخص نیست که این بحران ها چگونه به پایان خواهد رسید و آیا این اوضاع منجر به فروپاشی کابینه و برگزاری انتخابات خواهد شد یا خیر؟