در گزارشی که از سازمان های رسمی واشنگتن به دست آمده است به نقش مهم ایران در منطقه و همچنین مبارزه با گروه تروریستی داعش تأکید شده است.

در گزارش سازمان های رسمی واشنگتن آمده است ایران در حالی از راه حل های سیاسی بر سر برنامه هسته ای استقبال می کند که امروزه تمام ویژگی های یک قدرت منطقه ای بزرگ را در اختیار دارد.
این گزارش می افزاید: ایران ستاره پرفروغ منطقه است و باید در تعامل با این کشور و گشودن صفحه ی جدیدی با مقامات این کشور شتاب کرد.
برخی منابع در گفتگو با المنار تاکید کردند: سازمان های آمریکایی به اهمیت همکاری با ایران برای مفابله با گروه تروریستی داعش که موجب نگرانی غرب و امریکا شده است اقرار و به این موضوع اذعان دارند که ایران اطلاعاتی دقیق درباره این گروه تروریستی و توانایی های لازم برا ی نابودی آن را در اختیار دارد.
همچنین این منابع تاکید کردند: بیشتر پرونده های منطقه مثل سوریه، لبنان و حتی ثبات عراق برای رسیدن به راه حل میانه نیازمند برقراری روابط مستحکم میان ایران و آمریکا است. به همین علت دستگاه حکومتی آمریکا بر این باور است که اگر اوباما قصد دارد تندروی و تروریسم را پایان دهد باید در زمینه ی سیاست های خارجی با ایران همکاری لازم را داشته باشد.