حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای ضمن تمجید از عملیات قهرمانانه یک عنصر مبارز فلسطینی در قدس اشغالی که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از صهیونیست ها شد، این عملیات را نشانه نشانه پویایی و فعالیت مقاومت فلسطین در برابر یهودی سازی و تجاوزهای اسرائیل دانست.

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای عملیات قهرمانانه ابراهیم عکاری عنصر مبارز فلسطینی در شهر قدس اشغالی که به کشته و زخمی شدن تعداد از شهرک‌نشینان صهیونیست و شهادت خود وی به دست نظامیان دشمن شد را گرامی داشت.

بیانیه حزب‌الله تأکید کرد: این عملیات موفق یکی از نمونه‌های مقاومت مستمر مردم فلسطین است که تأکید می‌کند ملت فلسطین و اراده راسخ آن‌ها در مقابله با عملیات روزافزون یهودی سازی در این شهر مقدس همچنان زنده است و در برابر تلاش‌های دشمن برای از بین بردن مسجدالاقصی و سایر مقدسات مسلمانان و مسیحیان در این شهر ایستاده است.

حزب‌الله از امت عربی و اسلامی خواست تا در کنار ملت فلسطین قرار بگیرند، ملتی که بهترین جوانان خود را برای تأکید بر هویت اصیل خود و محافظت از سرزمینش در برابر شهرک‌سازی و تجاوز نثار می‌کنند.

دیروز ابراهیم العکاری جوان فلسطینی ساکن قدس با استفاده از خودروی شخصی خود، تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست را زیر گرفت. پلیس رژیم صهیونیستی به‌ سوی این جوان تیراندازی کرد که بر اثر آن به شهادت رسید.

پلیس اسرائیل اعلام کرد که این جوان از فعالان حماس بوده است. منابع خبری فلسطینی گزارش دادند که در این عملیات ۲۰ صهیونیست زخمی شدند که حال ۲ تن از آنها وخیم گزارش شده است. المیادین گزارش داد که بر اثر این حمله یکی از نیروهای پلیس مرزبانی رژیم صهیونیستی کشته شده است.

حماس و جهاد اسلامی در بیانیه‌هایی ضمن تبریک این عملیات آن را واکنشی به جنایت‌های اسرائیل دانستند.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که عملیات زیر گرفتن شهرک نشینان در منطقه " الشیخ جراح " صورت گرفته است.