" حسین هریدی " معاون وزیر خارجه اسبق مصر در اظهاراتی از روابط محکم میان قطر با تروریستهای مسلح " داعش " و " جبهه النصره " پرده برداشت.

" حسین هریدی " معاون وزیر خارجه اسبق مصر با اشاره به روابط محکم میان قطر با تروریستهای مسلح " داعش " و " جبهه النصره " گفت: عناصری از این دو گروه تروریستی در خاک قطر در حال آموزش هستند و بعد از آن به سوریه اعزام می شوند و این به گونه ای است که قطر در کنار ترکیه یکی از بزرگترین حامیان تروریستها به شمار می رود.

" هریدی " در ادامه افزود: قطر حتی برای حل بحران بین این دو گروه تروریستی بر اساس آن روابطی که با این دو گروه دارد، وارد عمل شده است.

این مسئول سابق مصر، در ادامه خاطر نشان کرد که منابع رسمی آمریکایی اظهار داشته اند که آموزش آنچه که از آن به عنوان " معارضان میانه رو " می نامند، در عربستان، ترکیه و قطر صورت خواهد گرفت و این درحالی است که ترکیه و قطر اقدام به آموزش تروریستهای کرده و می کنند و بلکه همچنان به حمایت از تروریستهایی که در سوریه حضور دارند، می پردازند.

حمایت ترکیه و قطر در حالی از تروریستها در سوریه ادامه دارد، که طی هفته گذشته منابع آگاه از تصمیم کشورهای حامی تروریسم در سوریه برای شدت بخشیدن به وقوع عملیات های تروریستی در مراکز شهرهای این کشور خبر دادند که حمله به شهر " إدلب " در چارچوب این توطئه تروریستها به وقوع پیوست.

به این ترتیب، محافل امنیتی انتظار دارند که عملیات تروریستها به منظور هدف قرار دادن شهرهای سوریه افزایش بیابد.

همچنین این محافل بر این باورند که با اشاره ریاض، آنکارا و دوحه به گروههای تروریستی، مواضع و اماکن مختلف در دمشق پایتخت سوریه در راس این حملات تروریستی قرار داشته باشد اما همین محافل بر این موضوع تاکید دارند که برای تروریستها گذشتن از تدابیر امنیتی که نظام سوریه در داخل دمشق اتخاذ کرده است، بسیار سخت خواهد بود تا چه رسد که این تروریستها بتوانند در داخل دمشق دست به اقدامات تروریستی بزنند.

منبع: المیادین